Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Czy w Rudach będzie ciszej?

01.12.2015 00:00 red

Grupa mieszkańców Rud wynajęła radcę prawnego, który w ich imieniu wystąpił do burmistrza Kuźni Raciborskiej Pawła Machy.

Radca Dominik Hlubek w krótkim piśmie twierdzi, że zgodnie z badaniami sprzed dwóch lat, przy drogach wojewódzkich nr 919 i 920, biegnących przez Rudy, stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych norm hałasu. – W ocenie moich mocodawców, wobec stwierdzenia oczywistego naruszenia prawa ochrony środowiska, doszło w sprawie do zaniechania ze strony odpowiedzialnych za ten stan jednostek. Istnieje zatem podstawa do podjęcia adekwatnych działań przed właściwymi organami – napisał. – Oczekuję zatem wsparcia w sprawie oraz podjęcia działań – dodał, kierując to oczekiwanie do burmistrza.

Sprawa nie została oficjalnie skomentowana przez władze gminy. Należy pamiętać, że ciężar utrzymania drogi i jej najbliższego otoczenia należy do jej administratora, którym w tym przypadku jest Zarząd Dróg Wojewódzkich. Burmistrz może poprosić ZDW aby zareagowały, lecz wojewódzkie służby drogowe są znane z tego, iż z braku pieniędzy zdają się nie być głuche na problemy hałasu oraz innych podobnych apeli.

(woj)

  • Numer: 48 (1228)
  • Data wydania: 01.12.15
Czytaj e-gazetę