Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

18-latek przeszarżował na Brzeskiej

01.12.2015 00:00 red

Mężczyzna wysiadł z rozbitego mitsubishi colt o własnych siłach. Pomocy udzielili mu strażacy i ratownicy medyczni, którzy przewieźli go do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 23 listopada około godz. 19.14 na ulicy Brzeskiej w Raciborzu. Z ustaleń policji wynika, że kierujący mitsubishi colt 18-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wypadł z jezdni.

Na miejsce wezwano strażaków, pogotowie ratunkowe oraz policję. Samochód znajdował się około 20 m od drogi – w polu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, pomogli ratownikom w przetransportowaniu poszkodowanego kierowcy do karetki, a następnie, oświetlając miejsce zdarzenia, ułatwili pracę na miejscu policjantom z drogówki.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, jednakże po dokładnych badaniach okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń, a zdarzenie drogowe, którego był sprawcą, zostało zakwalifikowane jako kolizja. Policjanci ukarali 18-latka mandatem karnym.

Straty w zdarzeniu oszacowano na 8 tys. zł.

(żet)

  • Numer: 48 (1228)
  • Data wydania: 01.12.15
Czytaj e-gazetę