Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Lenartowicz chce się poświęcić edukacji

01.12.2015 00:00 red

Posłanka PO twierdzi, że zaniedbano w Raciborzu edukację obywatelską i by to naprawić utworzy Wszechnicę Obywatelską – cykl spotkań z ekspertami dla mieszkańców.

– Chcę pomóc ludziom zawalczyć o swoje prawa, pokazać im jak się organizować – mówi. Zamierza realizować ten cel poprzez pracę biura poselskiego. Otworzy je przy ul. Opawskiej 13, na piętrze dawnego Juniora, naprzeciw największej w Raciborzu Biedronki. Poprowadzi to biuro była asystentka senatora Adama Zdziebły. Lokal trzeba wyremontować, więc zostanie otwarty po świętach. Poza naszym miastem Lenartowicz chce także mieć dyżury poselskie w miastach regionu, od Pszowa po Mikołów.

Polityk PO zamierza współpracować z organizacjami pozarządowymi. Już nawiązała kontakt z TMZR i ŚUTW. W gminach chce skorzystać m.in. z pomocy struktur OSP.

Jedna z pierwszych inicjatyw ustawodawczych ma być związana z wprowadzeniem systemu dopłat lub ulg do paliw ekologicznych jak gaz czy olej by skutecznie zwalczać niską emisję. – Aby chronić jakość powietrza nie wystarczy dotowanie zakupu pieców. Na niewiele się to zdaje gdy ludzi nie stać na paliwo do nich – zauważa G. Lenartowicz.

Posłanka planuje też regularne konferencje prasowe. Na pierwszą zaprosiła media do Zajazdu Biskupiego 27 listopada.

(ma.w)

  • Numer: 48 (1228)
  • Data wydania: 01.12.15
Czytaj e-gazetę