Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Gmina silna jak Dąb

17.11.2015 00:00 red

Małą miejscowość w gminie Rudnik – Brzeźnicę rozsławiają zapaśnicy, którzy bardzo często jeżdżą po Polsce i świecie, aby prezentować swoje umiejętności.

W LKS-ie Dąb Brzeźnica trenuje się zapasy w stylu wolnym, a także zapasy kobiet. Klub powstał w 1952 roku pod nazwą LZS Brzeźnica. Początkowo sekcją przewodnią był styl klasyczny, ale 11 lat później dominował styl wolny. Zasadnicznym celem powstania sekcji zapaśniczej było zagospodarowanie czasu wolnego dla młodzieży. Pod obecną nazwą klub występuje od 1967 roku. Obecnie jego prezesem jest Hubert Skornia. W 1997 roku powstała sekcja kobieca zapasów. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety w ostatnich latach odnosili mnóstwo sukcesów na arenach krajowych, jak i światowych. Klub doceniany jest przez krajowe władze i co jakiś czas otrzymuje możliwość organizowania zawodów, które odbywają się w hali sportowej w Rudniku.

Ostatnimi zawodami, jakie odbywały się w gminie, były majowe Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów. Udział wzięło w nich 215 zawodników, a LKS Dąb Brzeźnica reprezentowało sześciu zapaśników – Patryk Gołuchowski, Szymon Jakubczyk, Remigiusz Waśkowski, Patryk Ołenczyn, Mateusz Kampik i Nataniel Ostrowski.

Na arenie międzynarodowej w kategorii seniorów w ostatnich latach bardzo dobrze radzi sobie Sebastian Jezierzański, który przywozi medale z odległych miejsc na świecie, jak np. Kuba czy Kazachstan.

Należy również wspomnieć, że były trener Dębu – Krzysztof Ołenczyn jest obecnie trenerem polskiej reprezentacji kobiet.

kozz

  • Numer: 46 (1226)
  • Data wydania: 17.11.15
Czytaj e-gazetę