Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Świętują w coraz liczniejszym gronie

17.11.2015 00:00 red

– Cieszę się, że co roku jest nas więcej i trzeba wydłużać stoły – chwalił powiększające się koło emerytów i rencistów w Brzeziu przewodniczący Roman Polak podczas Dnia Seniora w Brzeziu.

W tym roku z okazji swego święta ok. 70 starszych mieszkańców raciborskiej dzielnicy bawiło się w „Dworku Śląskim” na Dębiczu, a wśród nich najstarsze seniorki 83-letnie: Anna Kurzydym i Rita Opolony. Obecny był również honorowy członek koła ks. Kazimierz Kopeć oraz reprezentująca Zarząd Rejonowy PZERiI w Raciborzu Danuta Stogiewicz.

Spotkanie, które wspólnie z przewodniczącym Romanem Polakiem prowadziła skarbnik Aniela Cuber, było okazją do uhonorowania tegorocznych jubilatów, obchodzących 75. urodziny: Wernera Błaszczoka, Alfrydę Gołeczkę, Elżbietę Kubeczko, Hildegardę Świerczek i 80. urodziny – Annę Jambor. Kwiaty otrzymali obchodzący w tym roku 50 lat po ślubie Bernadeta i Wendelin Cichy. Na ich cześć wzniesiono toast i odśpiewano 100 lat. Uroczystość była okazją również do zabawy przy muzyce.

Dzień Seniora był sposobnością do przypomnienia o złożonych przez dzielnicę Brzezie czterech projektach w ramach budżetu obywatelskiego. Koło emerytów wnioskowało m.in. o sprzęt nagłaśniający, dwie ławeczki, urządzenia do ćwiczeń na wolnym powietrzu oraz tablice informacyjne dla mieszkańców. Wspólnie zaś ze strażakami o wyposażenie kuchni w remizie, gdzie odbywają się także spotkania seniorów. Radny – senior Leon Fiołka zaś namawiał do głosowania na projekt wieży widokowej na Lipkach.

Przewodniczący zapowiedział następne spotkania: opłatkowo-kolędowe, na początku nowego roku – Dzień Babci i Dziadka, a w lutym zebranie sprawozdawcze.

(ewa)

  • Numer: 46 (1226)
  • Data wydania: 17.11.15
Czytaj e-gazetę