środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Ruda pamięta o najstarszych mieszkańcach

03.11.2015 00:00 red

– Jubileuszowy, 10. raz świętujemy Dzień Seniora. Wcześniej organizowaliśmy spotkania w starej świetlicy nieopodal kapliczki, a obecnie już w nowej świetlicy – przypomniał o kultywowanej od dekady tradycji sołtys Rudy, Jan Stanek.

Na uroczystości pojawiło się wielu starszych mieszkańców, a wśród nich 81-letni Wilhelm Strzelczyk, który uświetniał wydarzenie grą na akordeonie i saksofonie, zachęcając obecnych do wspólnego śpiewu. Na seniorów czekała też kolacja oraz pyszne ciasta, w przygotowanie których zaangażowały się: Gertruda Sanek, Aniela Janik, Irena Płotek, Barbara Musioł, Agnieszka Żymełka, Maria Bartnik i Zofia Hawro.

Pamiętając o pracy, jaką panie wkładają każdego roku w organizację Dnia Seniora, sołtys wraz burmistrzem Kuźni Raciborskiej Pawłem Machą podziękowali im różami. Dla nich też pan Wilhelm zagrał „Sto lat”.

Podczas spotkania burmistrz zapewniał mieszkańców Rudy, że pamięta o problemie, który stwarza brak 150-metrowego odcinka wałów. Powstała w ten sposób luka zagraża powodzią nie tylko temu sołectwu. Zapowiedział, że jest gotowy wyłożyć na ten cel pieniądze, jeśli będzie trzeba, nawet z budżetu gminy.

W dobry humor seniorów wprawił występ dzieci: Wiktora Kiesia, Dominiki Brettschneider i Wiktorii Zgardzińskiej.

(ewa)

  • Numer: 44 (1224)
  • Data wydania: 03.11.15
Czytaj e-gazetę