Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Karaoke, kurczak z rożna i „coś” na słodko

03.11.2015 00:00 red

To atrakcje muzyczne i kulinarne, które czekały na ok. 80 emerytów i rencistów w Nędzy. Dzień Seniora obchodzony tam, jak zawsze bardzo uroczyście otworzyła przewodnicząca koła Eleonora Czekała wierszem, w którym trafnie podkreśliła, że każdy wiek ma swoje prawa i pomimo, że scena życia nieustannie kreci się i czas upływa, należy cieszyć się każdą chwilą dnia codziennego.

Do życzeń dołączyła przewodnicząca Zarządu Rejonu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu Krystyna Loch, ofiarując tradycyjnie w prezencie kronikę.

Spotkania było sposobnością do podziękowania osobom, które angażują się w działalność koła wspierając panią przewodniczącą w organizacji licznych imprez. Dyplomy uznania za działalność na rzecz organizacji emeryckiej przyznane przez Zarząd Okręgowy PZERiI w Katowicach otrzymały Anna Gądzikiewicz i Brygida Kostka. Ponadto zarząd koła w Nędzy przygotował dyplomy z podziękowaniami dla: Marii Zoń, Zygmunta Boreckiego, Krystyny Ślęcki, Małgorzaty Guc, Lidii Tworuszki, Lidii Ździebło, Anny Kaszuby, Doroty Sulskiej, Lidii Staniendy, Haliny Szirdewan, Teresa Kasperczyk, Moniki Wranik, Danuty Grzybowskiej, Anny Ziomko i Lidii Pielczyk. Wręczając je Eleonora Czekała przyznała, że są to osoby, na które zawsze może liczyć.

Podczas uroczystości przewodnicząca nie zapomniała o tegorocznych jubilatach, ofiarując kwiaty: obchodzącej 80. urodziny – Marii Gwóźdź, 70. urodziny – Teresie Kasperczyk, 65. urodziny – Brygidzie Kostce i Markowi Treli oraz tegorocznej jubilatce, szefowej zarządu rejonowego związku emerytów, Krystynie Loch.

Podczas spotkania seniorzy mogli też dowiedzieć się więcej na temat działalności Rady Seniorów w Nędzy, jej planach na przyszłość związanych m.in. z utworzeniem klubu seniora oraz możliwości uzyskania Karty 60+, a przedstawił jej przewodniczący Adam Grzybowski.

Uroczystość była przede wszystkim okazją do wspólnego świętowania, a zachętą do biesiadnego śpiewu były znane piosenki, które w ramach karaoke przygotował dla seniorów Krzysztof Koziarski.

(ewa)

  • Numer: 44 (1224)
  • Data wydania: 03.11.15
Czytaj e-gazetę