Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Pijany próbował przekupić drogówkę

03.11.2015 00:00 red

„500 złotych i zapominamy o sprawie”

33-latek miał ponad 2 promile alkoholu oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. W zamian za „załatwienie sprawy” oferował policjantom pieniądze.

W niedzielę 25 października policjanci z raciborskiej drogówki zatrzymali na ulicy Gliwickiej w Nędzy kierującego oplem 33-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego. – Mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie wykazało, że 33-latek ma go w organizmie ponad 2 promile – relacjonuje podkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Ponadto okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna zaproponował policjantom w zamian za „zapomnienie” o całej sprawie 500 zł. – Mundurowi poinformowali go, że próba przekupienia policjanta to przestępstwo, ten jednak zignorował ich ostrzeżenia i położył w radiowozie 500 zł. 33-latek został zatrzymany, a kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty jazdy samochodem po pijanemu, niestosowanie się do wyroku sądu dotyczącego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i próby wręczenia policjantom łapówki – dodaje M. Szymański.

Mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

(żet)

  • Numer: 44 (1224)
  • Data wydania: 03.11.15
Czytaj e-gazetę