Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Eko-Okna w Pałacu Prezydenckim

03.11.2015 00:00 red

Mateusz Kłosek – prezes zarządu firmy Eko-Okna wziął udział w uroczystym obiedzie wydanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na cześć belgijskiej pary królewskiej: Króla Filipa i Królowej Matyldy.

Firma Eko-Okna należy do grona największych polskich eksporterów do Belgii, co zostało docenione Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które przygotowało listę polskich przedsiębiorstw zaproszonych na uroczystość. W spotkaniu z Prezydentem i parą królewską wzięli także udział naukowcy oraz przedstawiciele polskiego rządu i Sejmu.

– Udało mi się zamienić parę zdań z Prezydentem Andrzejem Dudą, który interesował się opiniami polskich przedsiębiorców o warunkach prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce – powiedział nam prezes Mateusz Kłosek po spotkaniu – Podkreśliłem, że nasze przepisy na tle wielu państw europejskich, z którymi mam do czynienia są dobre, a nawet korzystniejsze, np. w przypadku wysokości podatków. To nie znaczy, że nie mogłoby być jeszcze lepiej i prościej.

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się 13 października br. Warto przy okazji dodać, że Królowa Belgii Matylda, choć urodziła się w Belgii i nie mówi po polsku, to w połowie jest Polką. Jej matką jest hrabina Anna Komorowska, a pradziadkiem książę Adam Zygmunt Sapieha.

Spółka Eko-Okna, mająca siedzibę w Kornicach w gminie Pietrowice Wielkie, jest czołowym polskim producentem i eksporterem okien i drzwi PCV. Jest też jednym z największych pracodawców w naszym regionie, zatrudniającym aktualnie ok. 1700 osób. W związku z intensywnym rozwojem firmy obecnie trwają kolejne nabory na wiele stanowisk. Będziemy o tym szczegółowo pisać w jednym z najbliższych numerów „Nowin Raciborskich”.

AG

  • Numer: 44 (1224)
  • Data wydania: 03.11.15
Czytaj e-gazetę