Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

WAŻNE:

3 pytania do Grzegorza Kawalca z biblioteki publicznej

03.11.2015 00:00 red

Racibórz

– Zajmuje się pan na Kasprowicza promocją działaności placówki. W listopadzie czytelnicy nie bedą zawiedzeni. Zapraszacie ich nawet w nocy.

– Noc w bibliotece to najciekawsza impreza tego miesiąca. 13 listopada przyjdzie do nas Mariusz Szczygieł – reporter „Gazety Wyborczej” i redaktor „Dużego Formatu”. Autor słynnej książki „Gottland”, która doczekała się ekranizacji w formie serialu dokumentalnego. Na spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem oczekuje w Raciborzu wiele osób. Zacznie się o godz. 19.00.

– Co jeszcze zaproponujecie tej nocy w bibliotece? Zwykle nie brak wtedy dobrej muzyki.

– Nie zabraknie jej i teraz. Pochodzący z Pszowa piosenkarz, gitarzysta, basista i autor tekstów oraz kompozytor Kuba Blokesz wystąpi z recitalem tuż po zakończeniu spotkania z Mariuszem Szczygłem. Blokesz w tym rok wydał swój debiutancki album, gościnie występuje tam znany polski aktor Piotr Machalica.

– Czy to koniec atrakcji tego wyjątkowego wieczoru?

– Noc w Bibliotece to także obniżka kary dla przetrzymujących książki i multimedia, aż o 80 procent. Będziemy wyrabiali również darmowe karty czytelnika i wypożyczymy specjalnie przygotowane na tę okazję nowości wydawnicze: książkowe, filmowe i muzyczne. Jednak listopad to nie tylko nasza słynna noc. Polecam również spotkanie autorskie z raciborskim pisarzem Przemysławem Wilczyńskim 20 listopada o godz. 18.00 i finał konkursu literackiego Racibórz prozą zaczarowany 10 listopada o godz. 18.00. Wystąpi na nim Babski Kwartet.

  • Numer: 44 (1224)
  • Data wydania: 03.11.15
Czytaj e-gazetę