Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Nowa dyrektor RCK zacznie na luzie

03.11.2015 00:00 red

Na październikowej sesji prezydent Raciborza zapowiedział, że nowo wybrana dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury rozpocznie pracę 16 listopada. Czym przekonała do siebie przyszłego szefa?

Zapytany o to Lenk wyjawił na posesyjnej konferencji prasowej, że dr Joanna Maksym-Benczew zaprezentowała na konkursie ciekawe i inne od dotychczasowego spojrzenie m.in. na: funkcjonowanie Strzechy, promowanie folkloru i współpracę z organizacjami pozarządowymi. – Cały konkurs obfitował w interesujące koncepcje. Poziom wiedzy kandydatów był wysoki i wyrównany. Przebieg prezentacji został zaprotokołowany i te pomysły, które uznaliśmy za ciekawe udostępnimy nowej dyrektor by rozważyła ich wdrożenie w RCK – stwierdził Mirosław Lenk.

Prezydent podkreślił, że Maksym-Benczew była dobrze przygotowana do konkursu i przekonała komisję swoją koncepcją pracy na stanowisku szefa placówki miejskiej kultury. Lenk zaznaczył, że decyzja komisji konkursowej była jednomyślna. – Na początek damy jej trochę czasu aby okrzepła w nowym środowisku – podsumował włodarz Raciborza.

(m)

  • Numer: 44 (1224)
  • Data wydania: 03.11.15
Czytaj e-gazetę