Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 37 (1217) Data wydania: 15.09.15
Czytaj e-gazetę

Nadchodzi nowa jakość AZS Rafako

SIATKÓWKA – II liga mężczyzn

Od miesiąca siatkarze drugoligowego AZS Rafako trenują, aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi kibicami w nowym sezonie. Poprzedni kompletnie nieudany poszedł już w niepamięć. Teraz nadchodzi nowa jakość raciborskiej siatkówki o której przekonamy się już na początku października. Z dotychczasowej kadry pozostało ledwie kilku zawodników, a są to: Dawid Kućma, Grzegorz Barciak, Tomasz Błaszczok, Marcin Gonsior i Denis Psota. Łącznie skład liczy dwunastu siatkarzy, ale niewykluczone, że niebawem kadra zostanie jeszcze uzupełniona. – Rozpoczęliśmy treningi 10 sierpnia. Trenujemy pięć razy w tygodniu. Mamy więcej czasu na przygotowania niż przed poprzednim sezonem, który zakończył się dla nas nie za dobrze. Wówczas dopiero w połowie sierpnia dowiedzieliśmy się, że możemy wystartować w drugiej, a nie trzeciej lidze i na szybko kompletowaliśmy skład. Teraz skupiliśmy się na ściągnięciu bardziej wartościowych zawodników, aczkolwiek w mniejszej liczbie. Przede wszystkim dobrałem zespół pod względem charakteru. Znam większość tych chłopaków, więc wiem co grają i jak zachowują się na boisku. To jest dla mnie bardzo ważne, żeby się wzajemnie ze sobą dogadywali. Mamy mocnych zawodników na skrzydłach, w których pokładam nadzieje. Ten zespół jest dużo silniejszy niż poprzedni – powiedział trener Radosław Gorski, który prowadzi zespół od fazy play-out sezonu 2013/14. Do AZS Rafako wraca zawodnik, który pamięta czasy gdy walczył o czołówkę II ligi z raciborskim zespołem. – Powrót Krystiana Lipca do drużyny jest dużym zastrzykiem energii. Chłopak cały czas pracuje, a jest na każdym treningu. Daje z siebie wszystko i na boisku jest go wszędzie pełno. Bardzo silny, pozytywny zawodnik, na pewno jest wzmocnieniem AZS Rafako – stwierdził trener Gorski. Drugim trenerem został Adam Kurpis. – Będzie pomagał mi przy treningach, a w razie mojej nieobecności będzie prowadził treningi. Prowadzi juniorów i ma swoje obowiązki, ale jak będzie dostępny, to nam pomoże. Potrzebowałem osoby, który zna się na siatkówce i spojrzy innym okiem na to, co dzieje się w zespole. Jeśli chodzi o nowych zawodników to przede wszystkim bazujemy na kierunkach Kędzierzyn, Jastrzębie, Racibórz. Zawodnicy mają blisko z dojazdami na treningi. Są to dobrze wyszkoleni siatkarze, którzy przeszli cykl szkolenia w mocnych ośrodkach siatkarskich jak Kędzierzyn czy Jastrzębie. Teraz można spokojnie zająć się taktyką zespołu i zgrywaniem się ze sobą. O celach porozmawiamy jak zacznie się liga, ale celujemy wysoko – oznajmił szkoleniowiec.

AZS Rafako rozwinął się nie tylko pod względem sportowym, ale także marketingowo. Za wszystko odpowiada Marcin Chmiela. To 26-letni wrocławianin, który z przyczyn losowych nie może już uprawiać siatkówki. Ostatni sezon spędził w AZS Rafako. Z wykształcenia jest ekonomistą, a z zamiłowania sportowcem. Jego druga połówka pochodzi z Raciborza, a więc ostatnie lata spędził w naszym mieście. W siatkówkę grał od 15. roku życia. Macierzystym klubem Marcina jest Gwardia Wrocław, później reprezentował kluby na szczeblu pierwszej ligi. Sport przestał uprawiać po doznaniu kontuzji niezwiązanej z siatkówką. – Razem z prezesem Andrzejem Szafirskim doszliśmy do porozumienia, że przyda się w klubie taka osoba jak rzecznik prasowy. Wszystko po to, żeby odświeżyć trochę wizerunek AZS Rafako. A także dlatego, aby pokazać opinii publicznej, że warto przychodzić na nasze mecze. W klubie istnieją podstawy i chęci do tego, żeby siatkówka w mieście się rozwijała i m.in. po to będę pełnił funkcję rzecznika. Poprzedni sezon rozczarował kibiców jak i samych zawodników. Mnie szczególnie, bowiem był to ostatni mój sezon jako zawodnika. Doszedłem do wniosku, że skoro nie mogę pomóc kolegom na boisku, to zajmę się organizacją ich życia sportowego – powiedział Marcin Chmiela, kierownik drużyny i rzecznik prasowy drugoligowego AZS Rafako Racibórz.

kozz


Kadra:

Mateusz Andruszek, przyjmujący/atakujący
Grzegorz Wilga, środkowy
Dawid Kućma, środkowy
Damian Pilichowski, libero
Paweł Raniszewski, przyjmujący
Grzegorz Barciak, rozgrywający
Tomasz Błaszczok, rozgrywający
Karol Korus, przyjmujący
Krystian Lipiec, przyjmujący
Marcin Gonsior, atakujący
Denis Psota, środkowy
Radosław Gorski, I trener
Adam Kurpis, II trener
Marcin Chmiela, kierownik drużyny/rzecznik prasowy