Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Kobyla dumna z nowej szkoły

08.09.2015 00:00 red

Kobyla. 1 września w Kobyli dzwonek szkolny zadzwonił w nowej szkole. Placówka od roku była remontowana i dziś już nie przypomina szkoły sprzed tego okresu.

Inauguracja roku szkolnego odbyła się tu nadzwyczaj uroczyście. Najpierw podczas apelu mury szkoły skropił wodą święconą ks. proboszcz Edward Lisowski, później symboliczną wstęgę przecięli wójt Grzegorz Niestrój, dyrektor szkoły Joanna Kolarczyk i  Ryszard Bortel, prezes BORBUD-u, głównego wykonawcy przebudowy starej szkoły.

Podczas akademii w sali gimnastycznej wójt przypomniał jak zmieniła się placówka. – Pierwszy budynek od drogi przebudowano i zaadoptowano na przedszkole, które zostało tu przeniesione z ul. Willowej.  Do szkoły i przedszkola prowadzą niezależne wejścia. Pomiędzy tymi budynkami powstał zupełnie nowy budynek, który pomieścił m.in. salę gimnastyczną, bibliotekę i stołówkę. Cała inwestycja pochłonęła prawie 3 mln zł – mówił do zebranych. Następnie dyrektor Kolarczyk dziękowała władzom gminy za podjęcie się inwestycji w szkołę, zwracając uwagę, że czekano na nią od wielu lat. Po przemowach kolejnych gości uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny, a pierwszoklasiści odebrali tyty. Podobno w nowej szkole mają dostawać znacznie więcej piątek niż wcześniej.

(woj)

  • Numer: 36 (1216)
  • Data wydania: 08.09.15
Czytaj e-gazetę