Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Pomoc żywnościowa połączona z warsztatami

08.09.2015 00:00 red

Kuźnia Raciborska. Z myślą o mieszkańcach gminy Kuźnia Raciborska, którzy potrzebują wsparcia, już we wrześniu realizowany będzie program żywnościowy.

Będzie on realizowany przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych wraz z Centrum Wolontariatu, przy współpracy OPS i Urzędu Gminy Kuźnia Raciborska. Mieszkańcy otrzymają pomoc w postaci artykułów żywnościowych, które cyklicznie rozdzielane będą w postaci paczek żywnościowych. Jednocześnie korzystający z takiego wsparcia żywnościowego wezmą udział w warsztatach: kulinarnych, dietetycznych, edukacyjnych, psychologicznych i prawnych, prowadzonych przez specjalistów i terapeutów. Żywność trafi wyłącznie do osób, które otrzymały skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Żywność zaś wydawana będzie z magazynu przy ul. Jagodowej.

O programie mówiono podczas spotkania w miejskim ośrodku kultury. – Nie byłoby nas tutaj, gdyby nie Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Babiniec. To panie z tej organizacji od maja cierpliwie rozmawiały z burmistrzem i radnymi – podkreśliła wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej Gabriela Tomik. Koordynatorka akcji jest Celina Nowakowska.

Osoby, które otrzymały skierowanie MOPS, powinny przyjść do magazynu na Jagodową, po okazaniu dowodu tożsamości wpisać się na listę żywnościowa i wypełnić kartę zgłoszenia, gdzie m.in. wymienione są warsztaty, w których dana osoba będzie chciała uczestniczyć

Magazyn czynny jest we wrześniu od poniedziałku do środy w godz. 9.00 – 11.00, w czwartki panie przyjmować będą w MOPS, a w w piątek na Jagodowej od 17.00 do 19.00. Od października, a więc w momencie wydawania już żywności, godziny otwarcia mogą ulec niewielkiej zmianie.

Wiceburmistrz G. Tomik wyraziła nadzieję, że to pilotażowe działanie zostanie przedłużone do 2020 r. Zależeć będzie jednak przede wszystkim od zainteresowania tą forma pomocy mieszkańców gminy.

ewa

  • Numer: 36 (1216)
  • Data wydania: 08.09.15
Czytaj e-gazetę