Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Siedziba OSP w Babicach pięknieje

08.09.2015 00:00 red

Babice. Dobiega końca kolejny etap inwestycji rozbudowy obiektu Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach.

W ostatnim czasie utwardzono dojazd, a w świetlicy zamontowano aneks kuchenny. Wcześniej babickim strażakom służył o wiele mniejszy budynek. Teraz siedziba została rozbudowywana i dostosowywana pod potrzeby OSP. Strażacy nareszcie zyskają miejsce, w którym będą mogli się spotykać i kształcić młodych.

Inwestycja w Babicach była podzielona na części. We wcześniejszych etapach, w jednym z dwóch budynków zostało wyodrębnionych kilka mniejszych pomieszczeń. Powstały wtedy m.in. garaż, kotłownia i pomieszczenie gospodarcze. Potem wydzielono część mogącą służyć jako pomieszczenie biurowe. W trzecim etapie zbudowano dodatkowy garaż dla ciężkiego wozu bojowego, który został Babicom przekazany przez OSP w Nędzy.

Inwestycję w Babicach po raz kolejny wsparli sami mieszkańcy – z zeszłorocznego funduszu sołeckiego wybudowano parking przed remontowaną strażnicą, a teraz ze środków funduszu wyposażono świetlicę OSP w aneks kuchenny ze sprzętem AGD.

Oprac. (woj)


Nowej strażnicy doczekają się też ochotnicy z Górek Śląskich. – Trwają ostatnie ustalenia dotyczące projektu. Budowę planujemy na przyszły rok – wyjaśnia wójt Anna Iskała. – Generalnie w każdej z remiz w naszej gminie trwają mniejsze czy większe prace, albo doposażanie w sprzęt. To ważne, bo od strażaków można wymagać, ale należy im też zapewnić odpowiedni warsztat pracy. Jeśli wójt może na strażaków liczyć, gmina może czuć się bezpiecznie – podkreśla wójt.

  • Numer: 36 (1216)
  • Data wydania: 08.09.15
Czytaj e-gazetę