Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Kolejna gmina z przydomowymi oczyszczalniami?

08.09.2015 00:00 red

Krzyżanowice. Po tym jak upadły wszystkie pomysły na rozwiązanie kwestii skanalizowania gminy Krzyżanowice, coraz częściej mówi się tam o przydomowych oczyszczalniach ścieków. Warto przypomnieć. Że urządzenia te zastąpiły tradycyjną oczyszczalnię ścieków i sieć kanalizacyjną w gminie Pietrowice Wielkie.

Podczas analizy wykonania budżetu za pierwsze półrocze, wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki podał, że gmina przeznaczyła 180 tys. zł na badania w sprawie możliwości budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie. Temat został zaledwie zasygnalizowany pośród gąszczu wielu innych. Jednak władze Krzyżanowic na pewno sobie zdają sprawę, że kanalizacja to obecnie dla nich najważniejsze zadanie. To zresztą jedyna gmina Raciborszczyzny, w której prace w tej sferze praktycznie nie ruszyły.

Zgodnie z wymogami unijnymi, do końca 2015 r. wszystkie miejscowości powyżej 2 tys. mieszkańców powinny być skanalizowane. Obliczano, że brak kanalizacji będzie się równał karze 30 zł za każdą osobę nie objętą siecią.

(woj)

  • Numer: 36 (1216)
  • Data wydania: 08.09.15
Czytaj e-gazetę