Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Minister pisze o przyszłości krwiodawstwa do europosła Piechy

08.09.2015 00:00 red

W korespondencji – odpowiedzi na interpelację byłego szefa resortu zdrowia – sekretarz stanu Beata Małecka – Libera precyzuje co Ministerstwo Zdrowia zaplanowało względem RCKiK jeśli chodzi o sprawy kadrowe.

Zamierza zmniejszyć liczbę oddziałów i zlikwidować „nadmierną” liczbę stanowisk kierowniczych. Pracowników z uprawnieniami emerytalnymi planuje wysłać na emerytury – to tzw. naturalne odejścia z zawodu. Część zatrudnionych zostałaby przeniesionych do obsługi ekip wyjazdowych. W liście do B. Piechy pada zapowiedź redukcji kilkunastu etatów w RCKiK i zamrożenia płac.

Z treści listu ministerialnego dowiedzieć można się także, że wciąż nie ma w Warszawie ostatecznego rozliczenia budowy nowego centrum przy Sienkiewicza. Nie wiadomo czy prawidłowo wydano pieniądze z rządowej dotacji. Inwestycję zakończono z licznymi usterkami bez wykonania wielu robót, które były planowane.

Informacje resortu odnoszą się do sytuacji w której RCKiK zostanie połączone z centrum w Katowicach. Procedura mariażu obu placówek już ruszyła. Wskutek działań lobbingowych lokalnych polityków (w tym wicewojewody Gabrieli Lenartowicz) udało doprowadzić się do rozmów na szczeblu ministerialnym. Przypomnijmy, że z końcem sierpnia do Warszawy przekazano z RCKiK plan ratunkowy. Jak się dowiedzieliśmy europoseł Bolesław Piecha zamierza ponownie interweniować w sprawie centrum.

(m)

  • Numer: 36 (1216)
  • Data wydania: 08.09.15
Czytaj e-gazetę