Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Zespoły Aldony tańczyły i kwestowały dla Natalki Kwiatkowskiej

16.12.2014 00:00 red

7665,25 zł i 17 euro Plon zbiórki dla Natalki

Świąteczny koncert określany przez SKZR Źródło jako prezent mikołajkowy tym razem niósł pomoc dla chorej Natalki Kwiatkowskiej. Jej mama dotarła do zespołów Aldony Krupy-Gawron za pośrednictwem Radia Vanessa.

Pomogła jej Ewa Bilińska zajmująca się w radiu reklamą. Pieniądze uzbierane podczas koncertu zostaną przeznaczone na rehabilitację dziewczynki. – Aby ta rodzina mogła się cieszyć szczęściem jak te zgromadzone dziś na koncercie, które przyszły podziwiać swoje zdrowe, tańczące dzieci. Niech zebrane dziś pieniądze pomogą temu dziecku przytulać się do rodziców, bo dziś choroba to uniemożliwia – mówiła wzruszona organizatorka Aldona Krupa–Gawron. Jej koncerty to skuteczne przedsięwzięcie charytatywne, przed rokiem udało się zebrać ponad 7 tys. zł.

14 grudnia na scenie w RCK zaprezentowało się 19 zespołów stowarzyszenia. Mimo chwilowej awariii – zepsuł się akordeon i trzeba było dowieźć rezerwowy (sprowadzono aż 4 egzemplarze) – koncert odbył się przy wypełnionej sali widowiskowej, wielu widzów musiało zadowolić się miejscami stojącymi.

Tegoroczna impreza miała akcent nowinowy. Poloneza zatańczył „ułan” Maciej Kozina, który dołączył do nowo utworzonej grupy Raciborzan starszaków.

(m)

  • Numer: 50 (1179)
  • Data wydania: 16.12.14
Czytaj e-gazetę