Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Ośrodek Buk zaczyna drugie życie

16.12.2014 00:00 red

Rudy. Z początkiem grudnia zakończyły się odbiory techniczne budynków ośrodka BUK w Rudach, a Śląski Urząd Wojewódzki wydał decyzję zezwalającą na prowadzenie placówki.

Prace remontowe i modernizacyjne obiektów trwały dłużej niż zamierzano, ale efekt końcowy zaskoczył wszystkich – jest przytulnie, ale i przestrzennie. Mimo, że jest nowocześnie, zachowano klimat poprzedniej funkcji. Nie ma jeszcze mieszkańców, a w obiekcie i okolicy krzątają się pracownicy.

Obiekt może już jednak przyjmować do Domu Seniora osoby starsze i przewlekle somatycznie chore. Wyremontowano od podstaw kilkadziesiąt pokoi. Wszystkie mają instalację przyzywową, telefoniczną, przeciwpożarową, RTV. Przy każdym, kompletnie wyposażonym w nowe meble pokoju, jest łazienka i balkon. Łączny metraż części użytkowej wynosi kilka tysięcy metrów kwadratowych.

Do użytku mieszkańców prócz pokoi są: ogromna jadalnia, duża kaplica, zaplecze terapeutyczne i rehabilitacyjne, przestronne hole i świetlice, a wszystko zgodne jest z przewidzianymi prawem standardami. Baza lokalowa to nie jedyny atut placówki, bo przecież wokół rozpościera się park ze starodrzewem, a nieopodal można natknąć się na drewniane altany i okazały amfiteatr. Jednak najważniejszą wartością otwieranej placówki jest zatrudniany profesjonalny zespół opiekuńczy. Oficjalne otwarcie przewidywane jest w najbliższym czasie i na pewno taką informację znajdą nasi czytelnicy w gazecie. Prowadzący ośrodek zapewniają, że już teraz możliwe jest przyjęcie w trybie pilnym osób starszych wymagających całodobowej opieki.

Oprac. (woj)

  • Numer: 50 (1179)
  • Data wydania: 16.12.14
Czytaj e-gazetę