środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Dlaczego warto odwiedzać kiermasze świąteczne?

16.12.2014 00:00 red

Ruda Kozielska

12 grudnia w Rudzie Kozielskiej odbył się mający już kilkuletnią tradycję kiermasz adwentowy. Organizatorem kiermaszu jest świetlica i Koło Gospodyń. Przygotowano mnóstwo świątecznych potraw i wypieków, kilka rodzajów ryb, śledzi, sałatki, barszcz z uszkami, krokiety, pierogi i ciasta, pierniczki, pączki oraz oczywiście moczkę i inne pyszności. Nie mogło zabraknąć różnorakich ozdób i stroików świątecznych. Mieszkańcy oraz goście z sąsiednich miejscowości nie zawiedli i dość licznie odwiedzili świetlicę delektując się przygotowanymi pysznościami.

– Tego typu imprezy sprzyjają integracji mieszkańców, przy delikatnie rozbrzmiewających w tle kolęd  można było na spokojnie spędzić czas dyskutując z sąsiadem, znajomym – mówi sołtys Wojciech Węglorz. Dodaje, że na pewno nie rozmawiano tylko o świętach, ale i o innych sprawach, na które nie zawsze ma się czas w obecnych bardzo zagonionych czasach.

Wśród gości były wszystkie pokolenia mieszkańców od tych najmłodszych kilkuletnich brzdąców po seniorów Rudy Kozielskiej, statecznych dziadków czy też babć. – Widać, że tego typu imprezy są potrzebne, pozwalają bowiem na chwilę wytchnienia, spokoju, odpoczynku czy też zadumy. Patrząc na piękne ozdoby, stroiki na pewno niektórzy już poczuli w duchu magię zbliżającego się Bożego Narodzenia – komentuje sołtys i dziękuje wszystkim, którzy przygotowywali oraz obsługiwali imprezę.

Następną planowaną imprezą w Rudzie Kozielskiej, to mający też już kilkuletnią tradycję wieczór kolęd, który odbędzie się 10 stycznia. Na tę imprezę przygotowano też pewną niespodziankę. Warto już dziś zarezerwować sobie tego dnia wieczór.

Oprac. (woj)

  • Numer: 50 (1179)
  • Data wydania: 16.12.14
Czytaj e-gazetę