Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

A klasa rozpoczęła rundę wiosenną

18.11.2014 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Podokręg Racibórz

BORUCIN: W Borucinie huśtawka nastrojów. W Święto Niepodległości bez problemu uporali się z LKS-em Gamów wygrywając mecz bez swoich „gwiazd” w stosunku 7:2. Gole dla gospodarzy zdobywali: Sebastian Kieżyński – trzy, Jerzy Halfar – dwa, Jacek Selera – jeden i gol samobójczy Michała Nowaka. U gości na listę strzelców wpisał się Dominik Nowak i Marcin Kozub. Na półmetku liderują i pewnie zmierzają ku wygraniu raciborskiej A klasy. Tak jeszcze można było powiedzieć w miniony wtorek. Tymczasem w ubiegłą niedzielę, również na swoim boisku, w dużo mocniejszym składzie doznali kompromitującej porażki z Czarnymi Gorzyce, tracąc aż pięć goli (Krzysztof Warło – dwa, Sławomir Bugla, Robert Świerczek, Dawid Siedlaczek – po jednym), strzelając tylko jednego (Jacek Selera).

KRZANOWICE: To niespodzianka, że ekipa z Krzanowic zajęła na półmetku pozycję wicelidera w raciborskiej A klasie. Przy porażce Borucina z Gorzycami, Krzanowice tracą już zaledwie jeden punkt. Jeśli przewaga nie ulegnie zmianie do maja, to kibice doczekają się pasujonującej walki w gminie Krzanowice. Wtedy zmierzą się ze sobą drużyny Borucina i Krzanowic. KS 1905 odniósł dwie wygrane w ostatnim tygodniu – z Cyprzanowem 3:0 i z Ocicami 5:1.

KUŹNIA RACIBORSKA: Już ósme zwycięstwo z rzędu zanotowali podopieczni trenera Henryka Manka. W niedzielę zdobyli trzy punkty z Czarnymi Nowa Wieś. Mecz ułożył się rewelacyjnie dla gospodarzy, którzy po kwadransie prowadzili 2:0 (Gole Kocura i Misia). Po przerwie gola z karnego zdobyli przyjezdni (gol Cieślika) i ciągle napierali trafiając m.in. dwa razy w słupek i raz w poprzeczkę. Sędzia Porwoł pokazał aż dziewięć żółtych i dwie czerwone kartki (Kazimierz i Klima).

STUDZIENNA: Po wtorkowej przegranej z KS 1905 Krzanowice piłkarze z LKS Cyprzanów odkuli się w Studziennej. Z podopiecznymi Adama Kubicy zwyciężyli jednak zaledwie jedną bramką, i już sam wynik pokazuje jak niezwykle wyrównane było to spotkanie. Po pierwszej kolejce rundy wiosennej w raciborskiej A klasie drużyna z Cyprzanowa plasuje się z dorobkiem trzynastu oczek na trzynastej pozycji, z kolei LKS Studzienna dzięki osiemnastu zdobytym punktom znalazła się na dziewiątym miejscu. W sobotniej konfrontacji dla raciborskiego zespołu bramki zdobyli Adrian Szymiczek i Mateusz Janik, nastomiast dla ekipy z Cyprzanowa dwa gole zdobył Gabriel Durschlag, a jednego Patryk Robenek.

kozz

  • Numer: 46 (1175)
  • Data wydania: 18.11.14
Czytaj e-gazetę