Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Nędza ma swój uniwersytet

18.11.2014 00:00 red

Nędza. 7 listopada rozpoczął swoją działalność Uniwersytet III Wieku. Już na początku przystąpiło do niego kilkudziesięciu mieszkańców całej gminy.

Pomysł powołania Uniwersytetu to inicjatywa przedstawicieli koła seniora. Początkowo miała to być filia raciborskiej uczelni, ale ostatecznie rozpoczęła działalność jako grupa przy Gminnym Centrum Kultury w Nędzy.

W dniu ślubowania ponad 20-osobowa grupa studentów złożyła uroczystą przysięgę i przy dźwiękach Gaudeamus igitur odebrała karty nadające prawo do uczestniczenia w naukowych spotkaniach.

Uniwersytet utworzony został z myślą o mieszkańcach powyżej 50 roku życia, którzy mają ochotę kreatywnie spędzać swój wolny czas. Wykłady i spotkania w ramach uniwersytetu będą się odbywać co dwa tygodnie w piątki o godz. 16.00 w budynku GCK przy ul. Strażackiej. Na uniwersytet zapisać się może każdy chętny powyżej 50 roku życia, wystarczy w GCK wypełnić specjalną deklarację. Wykłady i spotkania mają charakter otwarty i wstęp jest wolny, opłaty przewiduje się jedynie za zajęcia fakultatywne, ale organizatorzy obiecują, że koszty nie będą wysokie.

W planach nędzańskiej uczelni są spotkania z ciekawymi ludźmi i specjalistami z różnych dziedzin, będą też zajęcia fakultatywne, m.in. kursy językowe i komputerowy.

Oprac. (woj)


Na 21 listopada o godz. 16.00 Uniwersytet III Wieku w Nędzy zaprosił do siebie Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu, insp. dr Pawła Zająca. Odbędzie się debata społeczna dla seniorów, której celem będzie zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, miejscach publicznych oraz w ruchu drogowym.

  • Numer: 46 (1175)
  • Data wydania: 18.11.14
Czytaj e-gazetę