Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Kolejny remont drogi w Zawadzie Książęcej

18.11.2014 00:00 red

Zawada Książęca. Powiatowy Zarząd Dróg w imieniu Zarzadu Dróg Wojewódzkich ogłosił i rozstrzygnął przetarg na remont części nawierzchni ul. Raciborskiej w Zawadzie Książęcej. To kolejny etap prac mających na celu poprawę stanu tej drogi wojewódzkiej.

Przetarg nieograniczony wygrała firma Auto-Trans Asfalty z Gierałtowic. Firma ta złożyła jedyną ofertę niepodlegającą odrzuceniu z ceną w wysokości 299 tys. 538 zł brutto. Wykonawca w ramach umowy ma wyremontować nawierzchnię na łącznej powierzchni 1130 m kw. Na wykonanie inwestycji ma czas do 28 listopada.

Trudno określić do którego miejsca sięgną prace. Wiadomo, że niemal wszyscy mieszkający przy ul. Raciborskiej klną na stan tej drogi i nie mogą się doczekać jej remontu. Sprawa ta była wielokrotnie poruszana podczas obrad rady gminy. Marszałek województwa, który pośrednio zarządza drogami wojewódzkimi, nie podzielał jednak zapału do remontu. Początkowo wymigiwał się tym, że remont całej drogi to zbyt kosztowna, wielomilionowa inwestycja. W rezultacie udało się go namówić aby podzielić zadanie na części i w taki sposób naprawiać stan drogi.

– Tu chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo, a stan drogi skutkował już niebezpiecznymi sytuacjami. Kierowcy, chcąc uniknąć dziur, zjeżdżali na drugi pas jezdni. Studzienki na chodniku były pozarywane, piesi nie dość, że mieli problem z samym chodnikiem, to jeszcze byli ochlapywani przez jadące samochody – wyjaśnia wójt gminy Nędza Anna Iskała.

(woj)

  • Numer: 46 (1175)
  • Data wydania: 18.11.14
Czytaj e-gazetę