Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

WAŻNE:

Marszałek docenił nowy wygląd skweru Pieczki

18.11.2014 00:00 red

W wojewódzkim konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego kategorię Zrewitalizowana przestrzeń publiczna wygrał raciborski Skwer im. Ks. Prałata Stefana Pieczki.

45 zgłoszeń napłynęło na konkurs z 34 gmin. W piętnastej jego edycji marszałek Mirosław Sekuła premiował najlepsze inwestycje wpływające na poprawę przestrzeni publicznej.

13 listopada wręczono nagrody. Miasto Racibórz reprezentowali tam Wojciech Krzyżek – I zastępca prezydenta Raciborza, architekt Jacek Hajkowski i Mariola Isańska-Matela – naczelnik wydziału inwestycji i urbanistyki w Urzędzie Miasta w Raciborzu. Odebrali pierwszą nagrodę w kat. Zrewitalizowana przestrzeń publiczna z skwer Pieczki wraz z przebudową fontanny.

W uzasadnieniu nagrody czytamy: „Udana próba nowego zagospodarowania miejskiego placu z zastosowaniem atrakcji wodnych i iluminacji, dobre proporcje powierzchni zabrukowanych do powierzchni zielonych, właściwie użyte materiały, racjonalny i powściągliwy detal małej architektury, co w efekcie pozwoliło na uzyskanie bezpretensjonalnego rozwiązania przestrzeni z dobrym klimatem”.

(r)

  • Numer: 46 (1175)
  • Data wydania: 18.11.14
Czytaj e-gazetę