Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Czołówka ucieka Raszczycom, Kuźnia się do niej przybliża

04.11.2014 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – A klasa podokręg Racibórz

Od wrześniowej porażki z Naprzodem Borucin piłkarze Stali Kuźnia Raciborska zaliczyli pięć zwycięstw z rzędu. Wygrywając ze Startem Pietrowice Wielkie, Kornowacem, Gamowem, Gorzycami i Raszczycami przybliżyli się do czołówki, która po pierwszych meczach sezonu była bardzo bliska.

Obecnie podopieczni trenera Henryka Manka zajmują piąte miejsce i znajdują się tuż za Raszczycami, rywalem, który przez wielu uznawany jest za faworyta A klasy do awansu obok zespołów z Borucina i Czernicy. Raszczycom czołówka ucieka, po ostatnich stratach punktów z Nową Wsią, Czernicą i właśnie Kuźnią Raciborską. Drużyna prowadzona przez trenera Leszka Mańkę po wielu zwycięstwach na początku sezonu spada w notowaniach o mistrzostwo A klasy.

Jak już wyżej wspomnieliśmy, jeden z faworytów do awansu – LKS Raszczyce nie zdobył w Kuźni Raciborskiej nawet punktu. Podopieczni trenera Leszka Mańki tym samym oddalalili się od miejsc premiowanych awansem. W niedzielnym meczu rozegranym w Kuźni Raciborskiej pierwsi prowadzenie objęli gospodarze po samobójczym trafieniu Dariusza Pawłowskiego, kilkanaście minut później Stal prowadziła już 2:0, a autorem gola był Damian Kilian. Jeszcze w pierwszej połowie drużyna przyjezdna zdążyła wyrównać. Najpierw na 2:1 lobem z ponad trzydziestu metrów popisał się Tomasz „Ebul” Sobeczko, następnie ten sam zawodnik trafił z rzutu karnego. W drugiej części spotkania padły jeszcze trzy gole. Najpierw na 3:2 gospodarzy wyprowadził Marcin Hómin, który minął bramkarza i razem z obrońcą Raszczyc wpakował piłkę do siatki, następnie drugiego gola dla swojej drużyny w tym meczu zdobył Damian Kilian i Kuźnia prowadziła 4:2. Zespół faworyta za sprawą Pawła Karczewskiego zdobył jeszcze kontaktowego gola, jednak nie pomógł on w wyrównaniu stanu rywalizacji.

kozz

KS Stal Kuźnia Raciborska – LKS Raszczyce 4:3

Bramki: D.Kilian – 2, Hómin, Pawłowski – sam. – Sobeczko I – 2, Karczewski

KUŹNIA RACIBORSKA: Herok – W. Kilian, D. Kilian, Sobalak, Kocur, Kot, Forysz, Gławenda, Hómin, Miś, Kazimierz. Ponadto: Wośko, Szabałowski, Todoruk, Hareńczuk. Trener: H. Manek.

RASZCZYCE: Daszek – Szczyrba, Waduła, Czogalla, T. Sobeczko I, Złoczowski, Płaszczyński, Drożdż, Karczewski, Kowalczyk, Pawłowski. Ponadto: Powalla, Słupik, T. Sobeczko II, Perlic, Błędowski, Boczek. Trener: L. Mańka.

  • Numer: 44 (1173)
  • Data wydania: 04.11.14
Czytaj e-gazetę