Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

WAŻNE:

Rywalizacja i jesiotry na Babiczoku

04.11.2014 00:00 red

Babice

Na wodzie Babiczok II odbyła się ostatnia impreza wędkarska zorganizowana w tym roku przez Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego „Babiczok”. Były to zawody spiningowe o puchar wicestarosty raciborskiego Andrzeja Chroboczka, który sam również stanął do konkurencji.

Zawody odbyły się w ostatni weekend października. Pomimo niskiej temperatury i wiatru, w zawodach wystartowało 25 zawodników. Nieco inaczej zareagowały na złą aurę ryby. – Po trzech godzinach wędkowania wyniki nie były rewelacyjne i większość uczestników zakończyła tę imprezę „o kiju” – relacjonuje Andrzej Chroboczek, członek stowarzyszenia „Babiczok”.

Po ogłoszeniu wyników wszystkich uczestników imprezy gospodarze zaprosili na gorący posiłek i kiełbaski z grilla.

Tymczasem jeszcze przed rozpoczęciem zawodów, dzięki zaangażowaniu prezesa stowarzyszenia Adama Sobeczko, wędkarzom udało się zarybić karpiem trzy akweny: Babiczok I, Babiczok II oraz Mały Babiczok. Dodatkowo na wodzie Babiczok II wpuszczono 4 jesiotry.

oprac. (woj)


Najlepszy wynik podczas zawodów osiągnął Krystian Pieńkowski (2780 g). Drugi był Adam Sobeczko (880 g), na trzecim miejscu uplasował się Mariusz Krysiewicz (700 g).


Uwaga!

25 października Babiczok II został zarybiony nowym gatunkiem ryby, której w nędzańskich wodach jeszcze nie było. Na początek wpuszczono cztery sztuki jesiotra, ale docelowo ma ich być co najmniej osiem. Wszyscy użytkownicy akwenu Babiczok II muszą pamiętać, że ten gatunek na Babiczoku objęty jest ścisłą ochroną.

  • Numer: 44 (1173)
  • Data wydania: 04.11.14
Czytaj e-gazetę