Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

M jak mieszkania. Przy Matejki przybyło ich 9

04.11.2014 00:00 red

Budynek znany jako pensjonat rafakowski, a potem hotel akademicki dziś służy już jako kolejny blok TBS-u. Swoje „M” znalazło tam 9 nowych lokatorów, a kolejka chętnych liczyła ponad 40 osób.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego odkupiło obiekt od PWSZ, a magistrat przekazał pieniądze na ocieplenie bloku. Od kawalerki po lokale trzypokojowe w niskim bloku obok parku – to oferta dla średniozamożnych raciborzan. W pobliżu jest szkoła, niezbyt daleko jest do przedszkola czy ośrodka zdrowia, otoczenie parku też sprzyja. – Bardzo nam się tu podoba. Czekaliśmy na przydział 2 lata. Za trzy tygodnie powinniśmy się wprowadzać – mówiło nam małżeństwo – Kamila i Grzegorz, którzy przenoszą się na Matejki 10 z wynajmowanego mieszkania do lokalu o metrażu 58 m kw.

Ta para, jak i dwoje innych lokatorów, przyszli zaproszeni przez TBS na oficjalne przekazanie kluczy do mieszkań. Wręczał je prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Cieszył się, że wśród lokatorów są dwie osoby spoza miasta. – Racibórz przyciąga nowych mieszkańców. Sam mieszkałem nieopodal, przez wiele lat w wieżowcu na Słowackiego – wspominał obecny właściciel domu na Ocicach.

Przebudowany pensjonat oddano na czas, bo remont miał się skończyć w październiku. Powstał też parking dla lokatorów TBS, na 9 miejsc postojowych. Nakłady wyniosły 1,2 mln zł – budynek kosztował 700 tys. zł, inwestycja 500 tys. zł. W Raciborzu jest aktualnie ponad 200 mieszkań w ramach TBS.

Kolejka po takie lokale, choć niedostępne na własność, liczy wciąż kilkudziesięciu chętnych. Być może wykażą się cierpliwością i zaczekają na kolejną inwestycję. Nowe mieszkania mają powstać na Ostrogu przy ul. Przejazdowej. Będzie ich minimum kilkanaście. Według prezydenta Lenka to plan na kolejną kadencję samorządu.

(ma.w)

  • Numer: 44 (1173)
  • Data wydania: 04.11.14
Czytaj e-gazetę