Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Pasjonaci siatkówki zbudowali boisko i rozegrali turniej

05.08.2014 00:00 red

SIATKÓWKA PLAŻOWA – I Amatorski Turniej Piłki Siatkowej w Kuźni Raciborskiej

W Kuźni Raciborskiej grupka pasjonatów skrzyknęła się i w ciągu kilku tygodni wybudowała boisko do siatkówki plażowej. 27 lipca, przy żarze lejącym się z nieba, rozegrali inauguracyjny turniej, w którym udział wzięło 10 par.

Turniej, który trwał przeszło sześć godzin zakończył się przekonującym zwycięstwem pary Marcin Kostka/Rafał Kostka, którzy w finale pokonali dwójkę Bartosz Świącik/Marcin Zieliński. Organizatorzy planują już kolejne turnieje, bowiem inauguracyjny cieszył się sporym zainteresowaniem.

– Boisko powstało dzięki młodym ludziom, którzy wyszli z inicjatywą budowy takiego miejsca. Zobowiązali się, że wszystkie prace wykonają. Skoro bardzo tego chcieli, to trudno było nie wesprzeć takiej inicjatywy. Jak najbardziej byłam za tym. Pomogliśmy finansowo na tyle ile potrafiliśmy – powiedziała Kinga Apollo, dyrektor ZSO w Kuźni Raciborskiej. Boisko do siatkówki plażowej powstało obok szkoły i nieopodal orlika wybudowanego rok wcześniej. – Liczymy na to, że młodzież, zamiast spędzać czas pod budką z piwem, przyjdzie aktywnie spędzać czas na boisku i będzie się wyżywać w atrakcyjniejszy sposób – dodała dyrektor.

– Ważny był entuzjazm i potrzeba środowiska. Bez zainteresowania ze strony dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych, boisko by nie powstało. Należy pogratulować dobrej woli młodym ludziom i tego, że dyrektor podeszła do tematu z wyrozumiałością. Jeśli ma to iść w kierunku rozwoju bazy sportowej, to pieniądze na taki cel daje się z wielką radością – stwierdził przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej – Manfred Wrona.

kozz


Półfinały: Kajstura/Tyburski – Świącik/Zieliński 6:10/7:10, Kostka/Kostka – Kostka/Grubka 10:4/10:7

Mecz o 3. miejsce: Kostka/Grubka – Kajstura/Tyburski 17:15/12:15/6:11

Finał: Kostka/Kostka – Świącik/Zieliński 21:11/21:12

Klasyfikacja końcowa:

1. Marcin Kostka/Rafał Kostka (Kuźnia Raciborska/Dąbrowa Górnicza)

2. Bartosz Świącik/Marcin Zieliński (Kuźnia Raciborska)

3. Mirosław Kajstura/Kacper Tyburski (Dziergowice/Korzonek)

4. Krzysztof Kostka/Piotr Grubka (Turze/Jaworzno)

Ponadto wzięli udział: Paweł Wąsiel/Tomasz Jabłonka (Katowice/Racibórz), Olaf Migus/Ronald Migus (Kuźnia Raciborska), Mateusz Łagoda/Daniel Paszenda (Racibórz), Łukasz Lewandowski/Tomasz Bieliński (Kuźnia Raciborska/Racibórz), Jakub Zawada/Marcin Wiśniewski (Kuźnia Raciborska/Rybnik), Maciej Kozina/Łukasz Witt (Kuźnia Raciborska).

  • Numer: 31 (1160)
  • Data wydania: 05.08.14
Czytaj e-gazetę