Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

30 schodów do dobrej formy

05.08.2014 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – VII Międzynarodowy Turniej Oldbojów

W tegorocznym turnieju dla „emerytowanych” piłkarzy, który tradycyjnie odbył się w Owsiszczach, udział wzięło sześć zespołów. Trzy z Polski: LKS Chałupki, LKS Krzyżanowice, LKS Owsiszcze i trzy z Czech: Slavia Píšť, Sokol Hať i Šilheřovice.

Zawody organizowane są dla tych, którzy kiedyś grali w piłkę na różnym poziomie, a po przejściu na piłkarską emeryturę nadal nie potrafią rozstać się z futbolówką.

Takie zawody podkreślają dobrą współpracę pomiędzy Polakami i Czechami. – W tym roku otrzymaliśmy już zaproszenie na turniej oldbojów do Šilheřovic, który odbędzie się pod koniec sierpnia, więc współpraca idzie dobrze i jesteśmy z tego zadowoleni – powiedział jeden z organizatorów Tomasz Hanzlik. Piłkarzy biorących udział w turnieju oszczędziła pogoda. Zapowiadał się solidny żar lejący się z nieba, ostatecznie na niebie pojawiało się sporo chmur. – Przygotowaliśmy mnóstwo wody, więc nie zabrakłoby dla nikogo. Dobrze, że słoneczko się schowało, bo myślę, że chłopaki mogliby nie wytrzymać, bo mają swoje lata – stwierdził Hanzlik.

Po kilku minutach poszukiwań znaleźliśmy tego, który był najstarszy wśród chętnych do wzięcia udziału w turnieju. Tą osobą był miejscowy ksiądz – Eryk Czech. – W parafii jestem 24 lata, a ogólnie liczę sobie 72 wiosny. Organizatorzy po raz kolejny namówili mnie, żebym wszedł na boisko – mówił. Przed księdzem najpierw były obowiązki, więc pierwsze mecze obserwował z ławki przy boisku. – Najpierw muszę odprawić mszę, a potem mogę wziąć korki i strój. Już jeden puchar nam jako najstarszy oldboj – dodał.

Jak się okazuje, ksiądz już nie biega, ale codzienny wysiłek fizyczny jest. – Dużo spaceruję, nogi służą, a mam 30 schodów do kościoła, więc ma człowiek gdzie trenować – wyjaśnił ks. Eryk Czech.

Każdy miał swojego faworyta. Tomasz Hanzlik upatrywał go w Chałupkach – bo mają młody zespół. Ksiądz Czech liczył na swoich, ale, co najważniejsze, chciał, żeby nie było awatur, kłótni i przede wszystkim kontuzji.

Miejscowy duchowny w Owsiszczach przebywać będzie jeszcze przez 3 lata, więc pozostaje życzyć zdrowia, aby w kolejnym roku ksiądz Czech ponownie mógł wziąć udział w ósmej już edycji turnieju oldbojów.

Turniej wygrali oldboje z Krzyżanowic przed Šilheřovicami, LKS Chałupki, LKS Owsiszcze, Slavią Píšť i Sokolem Hať.

kozz

  • Numer: 31 (1160)
  • Data wydania: 05.08.14
Czytaj e-gazetę