Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Nowe wozy dla OSP z Brzezia i Sudoła

05.08.2014 00:00 red

W ratuszu rozstrzygnięto przetarg na dostawę dwóch lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP w Brzeziu i Sudole.

Zwyciężyła firma FRANK–CARS Sp. z o.o., która zobowiązała się dostarczyć wozy za 388,8 tys. zł (brutto). Konkurenci z Mielca i Bielska-Białej złożyli oferty o wiele droższe („BIBMOT” BIK – prawie 420 tys. zł, SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne – 672 tys. zł).

Wozy powinny trafić do jednostek OSP najpóźniej do połowy września tego roku. To nie koniec dobrych wieści dla jednostek OSP z Raciborza. Na dniach należy oczekiwać rozstrzygnięcia przetargu na wyposażenia dla jednostek ratowniczych (trafi ono do jednostek OSP w Miedoni i Markowicach).

Zakup sprzętu zostanie sfinansowany dzięki realizacji projektu „Ochrona przeciwpowodziowa na pograniczu raciborsko-opawskim poprzez logistyczne doposażenie i doskonalenie działań służb kryzysowych”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 „Przekraczamy granice”.

Pod koniec maja w ramach realizacji projektu w Miedoni zorganizowano polsko-czeskie ćwiczenia przeciwpowodziowe.

(Ż)

  • Numer: 31 (1160)
  • Data wydania: 05.08.14
Czytaj e-gazetę