Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Pomogli powodzianom z Serbii

05.08.2014 00:00 red

Pracownicy raciborskich firm zorganizowali zbiórkę pieniędzy i wysłali dzieci poszkodowanych w katakliźmie na obóz do Pleśnej.

W maju Serbię nawiedziła powódź, w wyniku której miasto Obrenovac porównywalne z Raciborzem znalazło się pod wodą. Z tamtym regionem nasze firmy mają kontakty handlowe, a na obrzeżu Obrenovca znajdują się dwie największe w Serbii elektrownie, z którymi od dziesiątek lat ściśle współpracuje raciborskie RAFAKO. Wielu z aktualnych pracowników tej firmy, jak i obecnych już emerytów ma w tamtych stronach serdecznych przyjaciół. Szybko więc zawiązała się grupa ludzi i postanowiła zorganizować prywatną akcję pomocy. Jako cel postawili sobie wysłać możliwie najszybciej środki chemiczne na bieżące potrzeby, a przede wszystkim zorganizować dzieciom rodzin poszkodowanych w powodzi pobyt wakacyjny w Polsce.

Zbiórka darów rzeczowych, środków pieniężnych została uruchomiona przy wykorzystaniu Raciborskiego Funduszu Lokalnego (RFL). Akcja spotkała się ogromnym odzewem mieszkańców Raciborza, a w szczególności pracowników RAFAKO. Wielu z nich dobrowolnie, pisemnie zadeklarowało przez pół roku określoną kwotę ze swojego miesięcznego wynagrodzenia. To pozwoliła organizatorom na wysłania na obóz nad morze do Pleśnej grupy 20 serbskich dzieci wraz z dwójką opiekunów. (oprac. m)

Za wszelką pomoc w naszym imieniu, jak i w imieniu serbskich dzieci oraz ich rodziców bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, Raciborskiemu Funduszowi Lokalnemu, Miastu Racibórz, a także komendantowi obozu Markowi Rybickiemu wraz z jego obozową kadrą.


Osoby, które chciałyby jeszcze wesprzeć finansowo akcję prosimy o wpłatę na konto: 622030 0045 1110 0000 0379 9740; Raciborski Fundusz Lokalny ul. Rzeźnicza 8, 47-400 Racibórz; lub kontakt poprzez e-mail: pomoc.balkanom@gmail.com

  • Numer: 31 (1160)
  • Data wydania: 05.08.14
Czytaj e-gazetę