Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Kobyla zepchnęła drogę Racibórz – Pszczyna w stronę Brzezia

05.08.2014 00:00 red

– Czy teren zabudowany w Brzeziu będzie oddzielony od drogi ekranami dźwiękochłonnymi? – pytał Leon Fiołka, radny powiatowy.

Dokonana po konsultacjach z mieszkańcami gminy Kornowac korekta przebiegu drogi, zanadto zbliżająca ją do Kobyli, spotkała się ze sprzeciwem mieszkańców wsi. Stąd zaszła potrzeba wprowadzenia ponownej korekty, tak aby droga przebiegała na tym odcinku w granicach Raciborza, przecinając znajdujący się na granicy gmin kompleks leśny. Choć zmiana w projekcie była symboliczna, całość trzeba było jeszcze raz skonsultować z mieszkańcami Raciborza.

Na zorganizowane w ratuszu spotkanie przyszli przede wszystkim mieszkańcy Brzezia. Nie mieli większych zastrzeżeń do poczynionych zmian (oprócz korekty na odcinku graniczącym z Kobylą i Brzeziem, droga została również przesunięta w stronę istniejącego jaru w rejonie ulicy Zacisze w Kornowacu i, na ile było to możliwe, zagłębiona w nim). Tym niemniej właścicielka jednej z nieruchomości przy ul. Rybnickiej pytała, czy droga – o co wnioskowała – zostanie od niej odsunięta dalej niż obecnie zaprojektowane 15 metrów. Niestety, w fazie projektu nie jest to możliwe, być może na etapie tworzenia koncepcji technicznej uda się w tym względzie coś zdziałać, choć nie będzie to dalej niż 2 – 3 metry – wyjaśnił przedstawiciel projektanta drogi (według prawa minimalna odległość drogi wojewódzkiej od zabudowy wynosi 8 metrów).

Z kolei radny powiatowy Leon Fiołka pytał, czy droga zostanie oddzielona od zabudowań ekranami dźwiękochłonnymi. Tutaj wieści były bardziej optymistyczne – całe Brzezie będzie odgrodzone od drogi ekranami.

Konsultacje przebiegły w spokojnej atmosferze i skończyły się po niespełna trzydziestu minutach.

żet

  • Numer: 31 (1160)
  • Data wydania: 05.08.14
Czytaj e-gazetę