Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

AZS Rafako Racibórz jednak zagra w II lidze

29.07.2014 00:00 QLA

SIATKÓWKA – II liga mężczyzn

Siatkarski klub z Raciborza po jedenastu latach grania na szczeblu drugiej ligi spadł o poziom niżej. Ostatnie miejsce w swojej grupie i przegrane play-outy oznaczały w nadchodzącym sezonie walkę o mistrzostwo trzeciej ligi.

Już po zakończeniu rozgrywek sezonu 2013/14 raciborski klub wysyłał prośbę o możliwość powrotu do II ligi. – Umotywowaliśmy swoją prośbę tym, że graliśmy na tym szczeblu od 11 lat, wychowujemy młodzież i społeczeństwo w Raciborzu chce drugoligowej siatkówki. Wysyłaliśmy pisma do Śląskiego Związku Siatkówki i Polskiego Związku Siatkówki. Wydział rozgrywek przystał na naszą prośbę – poinformował prezes AZS Rafako Racibórz Andrzej Szafirski.

Trenerem drugoligowca z Raciborza nadal pozostanie Radosław Gorski, którzy zastąpił na stanowisku szkoleniowca Witolda Galińskiego zwolnionego przed fazą play-out. – Będziemy chcieli pozyskać zawodników o wyższym poziomie siatkarskim, ale wszystko zależy od finansów Rafako i miasta. Będę prowadził rozmowy z prezydentem i zarządem Rafako o pozyskaniu funduszy na klub – powiedział prezes Szafirski. Szef klubu przyznał, że w Raciborzu trudno o sponsorów i każdy, nawet drobny przedsiębiorca, który chciałby w jakiś sposób pomóc klubowi, jest mile widziany. – Większe fundusze umożliwiłyby walkę o pierwszą czwórkę, a właśnie taki cel chcielibyśmy osiągnąć – dodał prezes AZS Rafako.

Kadrę drugiej ligi w większości tworzyli juniorzy i kadeci. – Nie chcemy, aby doszło do sytuacji sprzed roku. W III lidze musielibyśmy grać juniorami, ale w II musimy to oprzeć na PWSZ. Zdaję sobie sprawę, że już późno, bo większość zawodników jest zakontraktowanych w klubach, ale będę robił co w naszej mocy, żeby trafili do Raciborza dobrzy siatkarze – zaznaczył prezes Szafirski.

W środowisku siatkarskim krążą nieoficjalne informacje o Aleksandrze Galińskim, wychowanku AZS Rafako, który miałby związać się z Volleyem Rybnik. – Słyszałem o tym, Olek też do mnie dzwonił. To jest nasz wychowanek, a oficjalnego pisma z rybnickiego klubu póki co nie otrzymaliśmy. Podobnie Krystian Lipiec chciałby zostać w Volleyu – powiedział prezes AZS Rafako.

Przygotowania do sezonu siatkarze rozpoczną 20 sierpnia.

AZS Rafako w grupie zmierzy się z następującymi drużynami: Volley Rybnik, Czarni Katowice, AZS Politechnika Opolska, TKS Tychy, UKS Strzelce Opolskie, AT Jastrzębski Węgiel II, Winner Czechowice – Dziedzice, Juvenia Głuchołazy, Górnik Radlin.

kozz

  • Numer: 30 (1159)
  • Data wydania: 29.07.14
Czytaj e-gazetę