Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Kierowcy, uważajcie na rowerzystów

29.07.2014 00:00 QLA

W minionym tygodniu na ulicach Warszawskiej i Opawskiej doszło do potrąceń rowerzystów przez samochody. W obu przypadkach kierowcy samochodów wymusili pierwszeństwo przejazdu na rowerzystach.

Do pierwszego zdarzenia doszło 22 lipca około godz. 9.30 w Raciborzu na ul. Opawskiej. Z ustaleń policji wynika, że kierująca fordem focusem mieszkanka Raciborza wyjeżdżając z parkingu przy Lidlu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą rowerową rowerzyście, również mieszkańcowi Raciborza. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Rowerzysta doznał ogólnych potłuczeń ciała – po przebadaniu w szpitalu został zwolniony do domu. Winna spowodowania kolizji kierująca fordem została ukarana mandatem karnym.

Do kolejnego zdarzenia doszło 24 lipca około godz. 8.30 na skrzyżowaniu ulic Matejki i Warszawskiej w Raciborzu. Poszkodowana w zdarzeniu rowerzystka z podejrzeniem złamania żeber została przewieziona do szpitala. Winną spowodowania kolizji okazała się kierująca hondą – wjeżdżając na skrzyżowanie z podporządkowanej ulicy Matejki (jechała w kierunku ulicy Opawskiej) potrąciła rowerzystkę, która jechała po wydzielonej na ul. Warszawskiej ścieżce rowerowej. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie winnej spowodowania kolizji.

(żet)

  • Numer: 30 (1159)
  • Data wydania: 29.07.14
Czytaj e-gazetę