Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

TBS odda jesienią 9 nowych mieszkań

29.07.2014 00:00 QLA

Za ponad 800 tys. zł towarzystwo remontuje były hotel akademicki PWSZ przy ul. Matejki. Powstaną w nim kawalerki, M2 i M3. Chętnych nie brakuje.

– Adaptujemy ten budynek pod mieszkania. Prace wykonuje raciborska firma Władysława Górskiego – wyjaśnia prezes Leszek Wenda reprezentujący Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Raciborzu. Istnieje od 1999 roku i ma  obecnie w mieście 176 mieszkań. Oferta adresowana jest do osób średnio zamożnych. Bloki znajdują się przy szpitalu rejonowym oraz ul. Eichendorffa/Kochanowskiego/Opawskiej.

Następnych 9 lokali zostanie oddanych do użytku jesienią. Do dyspozycji będą 3 kawalerki o pow. 34 m kw., 3 dwupokojowe lokale o pow. 53 m kw. oraz 3 trzypokojowe mierzące blisko 58 m kw. Jaki jest popyt na nie? – Wybieramy najemców, zainteresowanie jest dość duże – mówi Wenda. W październiku mieszkania mają być przekazywane.

By pozyskać mieszkanie z TBS trzeba wpłacić kaucję w wysokości rocznego czynszu (stawka miesięczna to 11 zł/m kw.) oraz tzw. partycypację w wysokości 520 zł/m kw. Obie wpłaty są zwracane gdy najemca opuszcza mieszkanie.

W planach jest budowa osiedla na Ostrogu (ul. Przejazdowa i Lotnicza), na razie brak pieniędzy na tę inwestycję. – Chcielibyśmy budować więcej ale likwidacja Krajowego Funduszu Mieszkaniowego znacząco ograniczyła nasze możliwości. Robimy co możemy by powiększać nasz zasób, zwłaszcza, że zainteresowanie jest – podsumowuje prezes TBS.

(m)

  • Numer: 30 (1159)
  • Data wydania: 29.07.14
Czytaj e-gazetę