środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Studenci chcą być urzędnikami i mundurowymi. Pomysły na nowe kierunki w PWSZ okazały się trafne.

29.07.2014 00:00 QLA

PWSZ Racibórz jest już po pierwszym etapie rekrutacji na nowy rok akademicki. Największym zainteresowaniem cieszyły się administracja oraz bezpieczeństwo państwa. Zgodnie z oczekiwaniami, popularnością cieszyła się również architektura i urbanistyka.

Po pierwszym naborze w uczelni są zadowoleni. – Uzyskaliśmy poziom sprzed roku, co cieszy wobec sytuacji demograficznej – mówi Marcin Parzonka z działu promocji w PWSZ.

Na tym etapie najbardziej oblegane okazały się nowe kierunki uruchomione przez PWSZ w tym roku – administracja i bezpieczeństwo publiczne. Wzięcie miały też studia inżynierskie – architektura i urbanistyka oraz automatyka i robotyka. – Filologia angielska też cieszy się sporym zainteresowaniem – dodaje Parzonka. Są jeszcze wolne, pojedyncze miejsca nawet na tych „topowych” kierunkach.

– Dane liczbowe przedstawimy we wrześniu, teraz informacja na ten temat byłaby jeszcze nieprecyzyjna, ale w porównaniu z naborem zeszłorocznym rekrutacja przebiega na podobnym poziomie – podaje pracownik PWSZ.

Rekrutacja nadal trwa, a jej końcowe wyniki będą znane dopiero na koniec września.

(m)

  • Numer: 30 (1159)
  • Data wydania: 29.07.14
Czytaj e-gazetę