Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Statki na Odrze? Sąsiedzi już to robią

29.07.2014 00:00 QLA

Radny Malcharczyk rozesłał mediom i samorządowcom zdjęcie zrobione w Krakpowicach gdzie po Odrze pływają statki turystyczne. Marzy mu się by w Raciborzu było podobnie.

Jako promotor walorów turystycznych Odry Leonard Malcharczyk występuje na forum samorządu powiatowego od kilku lat. Ostatnio apeluje do starosty i rady powiatu by utworzyć w urzędzie stanowisko ds. Odry lub przynajmniej przypisać taką funkcję któremuś z tam zatrudnionych. – W wielu regionach powołano samorządowych pełnomocników ds. Odry, którzy są partnerami dla swoich kolegów wzdłuż jej biegu. To ułatwia wspólne działanie i wymianę poglądów. U nas wyraźnie brakuje takiej osoby – uważa szef powiatowej komisji rozwoju. Adam Hajduk na razie odnosi się do tych zgłoszeń sceptycznie. W powiecie brakuje pieniędzy i tworzenie nowych stanowisk nie wchodzi w grę.

– Zdjęcie, które zrobiłem nie pochodzi z regionu Nowej Soli, znanej z aktywnego traktowania rzeki jako waloru promocyjnego i turystycznego czy też Szczecina. Uwieczniłem widok na Odrze przy Krapkowicach. Marzę, że doczekam takich obrazków w Raciborzu – podsumowuje Leonard Malcharczyk.

(m)

  • Numer: 30 (1159)
  • Data wydania: 29.07.14
Czytaj e-gazetę