Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Arabeski podbijały Bułgarię

22.07.2014 00:00 QLA

Zawada Książęca, Bułgaria. Tuż po odebraniu świadectw szkolnych członkowie zespołu „Arabeska” z Zawady Książęcej wyjechali na Festiwal do Bułgarii.

Od 27 czerwca do 11 lipca tancerki brały udział w 8 edycji Festiwalu „Balkan Folk Fest 2014” w Kitten w Bułgarii. Festiwal ten jest jednym z największych tego typu festiwali w Europie. Uczestniczyło w nim 210 zespołów z 10 krajów, zaś łączna liczba uczestników wyniosła 600 osób. Wiek tancerzy wahał się w granicach od 3 do 87 lat. – Do Kitten zjeżdżają zespoły taneczne, orkiestry oraz chóry. Koncerty odbywają się w godzinach wieczornych na otwartych nagłośnionych scenach. W czasie pobytu i występów orkiestr odbywają się przemarsze przez miasteczko – opowiada Weronika Riemel, kierownik zespołu.

Zespół „Arabeska” w festiwalu brał udział już po raz trzeci. – Tancerze chętnie tam wracają bo okolice są piękne, morze ciepłe i czyste. Po bardzo pracowitym sezonie był to dla nich zasłużony odpoczynek. Oczywiście koncerty też były istotne, ale najważniejsza była ciepła woda w Morzu Czarnym oraz duża dawka słońca – mówi opiekunka tancerzy. Urozmaiceniem były wieczorne dyskoteki z innymi uczestnikami Festiwalu a także pobyt w akwaparku w Primorsku, przejażdżka po rzece Ropotamo i zwiedzanie Sozopolu.

Członkowie Arabeski już odpoczywają po podróży aby wkrótce rozpocząć przygotowania do Mistrzostw Świata Mażoretek, które odbędą się od 27 do 29 sierpnia w stolicy Czech – Pradze.

Oprac. (woj)

  • Numer: 29 (1158)
  • Data wydania: 22.07.14
Czytaj e-gazetę