środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Lenk do Klimy: chyba od dawna nie wychodzi pan z domu

22.07.2014 00:00 QLA

Mirosław Lenk odniósł się do felietonu Piotra Klimy o „mieście straconych szans”, który opublikowaliśmy w nr 25 z 8 lipca 2014 roku.

– Wydaje mi się, że pan Piotr Klima od dawna nie wychodzi z domu, bądź może wychodzi, ale pewnie swoje wyjścia ogranicza do okolicy, w której mieszka – zaczyna swoją wypowiedź włodarz Raciborza. Zaznacza, że wbrew zarzutom Klimy, że „turyści są w Raciborzu dość rzadkim widokiem” raciborski rynek tętni życiem każdego dnia do późnych godzin nocnych. – Racibórz, to transgraniczne miejsce kultury oraz sportu i nie można zgodzić się z tezą, że brakuje tu festiwali, jarmarków, targów, imprez sportowych itd. – przekonuje autora felietonu Lenk. Wylicza imprezy organizowane przez samorząd i jego placówki (5) oraz gwiazdy, które w Raciborzu koncertowały (18, od Afromental po Raya Wilsona) i spektakle RCK. Prezydent chwali się też największym w Polsce spotkaniem sektora energetyki prosumenckiej (targi OZE w czerwcu).

Na liście atrakcji którą Lenk zestawia z obserwacjami Piotra Klimy są także zawody sportowe z 7 dyscyplin. Na koniec prezydent stara się dowieść, że Racibórz jest atrakcyjny turystycznie. –  Zamek Piastowski, baszta, Arboretum Bramy Morawskiej, bijący rekordy odwiedzin aquapark H2Ostróg oraz inne atrakcje stały się obowiązkowymi miejscami do odwiedzenia dla wielu turystów z sąsiednich miejscowości po polskiej i czeskiej stronie – podsumowuje prezydent miasta.

Pełne wersje obu wypowiedzi w tej sprawie znajdą Państwo w portalu nowiny.pl (Piotr Klima – nowiny.pl/101346; Mirosław Lenk – nowiny.pl/101411).

(oprac. m)

  • Numer: 29 (1158)
  • Data wydania: 22.07.14
Czytaj e-gazetę