Numer: 27 (1156) Data wydania: 08.07.14

Mocnym akcentem zakończyli półrocze

Tegoroczny sezon zapaśnicy „Dębu” Brzeźnica rozpoczęli startem w Pucharze Polski Seniorów w Białogardzie. II miejsce w wadze 86 kg wywalczył Sebastian Jezierzański, a w wadze 74 kg zajął Nataniel Ostrowski. Wywalczenie II miejsca przez Sebastiana nie było niespodzianką, gdyż jako członek kadry narodowej seniorów powinien wywalczyć pozycję medalową. Natomiast dużą niespodziankę sprawił sobie i działaczom klubu Nataniel zdobywając III miejsce, startując w tych zawodach jeszcze jako junior. Pod koniec stycznia w Raciborzu startowały seniorki – III  miejsce zajęła w wadze 59 kg Nikol Chluba, a Agata Tatar w wadze 63 kg była V.

W lutym Sebastian Jezierzański został powołany przez PZZ Warszawa do udziału w Golden Grand Prix zdobywając w wadze 86 kg III miejsce. W tym samym miesiącu w Kaliningradzie na Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym Kadetów – III miejsce w wadze 54 kg wywalczył Patryk Ołenczyn, a w Sofii na Międzynarodowym Turnieju Seniorów FILA – V miejsce w wadze 86 kg zajął Sebastian Jezierzański.

Na przełomie lutego i marca w Brzegu Dolnym w Pucharze Polski Juniorów – II miejsce w wadze 66 kg zdobył Mateusz Kampik, V miejsce w wadze 74 kg przypadło Natanielowi Ostrowskiemu. W marcu w Kraśniku na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorek – III miejsce w wadze 63 kg zajęła Agata Tatar, a w Koronowie na Pucharze Polski Kadetów – I miejsce w wadze 54 kg osiągnął Patryk Ołenczyn, II miejsce w wadze 46 kg Patryk Gołuchowski, tym samym awansując do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Ponownie w Kaliningradzie na Międzynarodowym Turnieju U 23 – I miejsce w wadze 86 kg wywalczył Sebastian Jezierzański, a w Rudzie Śląskiej podczas Mistrzostw Śląska Młodzików – I miejsce należało do Dawida Patera.

Na kwietniowych Mistrzostwach Europy Seniorów w fińskiej miejscowości Vantaa Mistrzostwa Europy Seniorów VIII miejsce w wadze 86 kg zajął Sebastian Jezierzański. Z kolei w Chęcinach na Mistrzostwach Polski Juniorek – III  miejsce w wadze 67 kg wywalczyła Agata Tatar.

Również w kwietniu w Rudniku koło Raciborza Dąb Brzeźnica był gospodarzem Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów i Juniorów. Tam I miejsce w wadze 54 kg wywalczył Patryk Ołenczyn, II miejsce w wadze 46 kg zajął Patryk Gołuchowski, I miejsce w wadze 74 kg zdobył Nataniel Ostrowski, a II miejsce w wadze 66 kg przypadło Mateuszowi Kampikowi.

Kolejna impreza rangi międzynarodowej jaką były Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów organizowana przez działaczy Dębu Brzeźnica oceniona została wysoko zarówno przez przedstawicieli PZZ jak i uczestników tych mistrzostw, a w szczególności przez ekipy zagraniczne.

Mistrzostwa te przyniosły klubowi nie tylko sukces organizacyjny, ale przede  wszystkim sukces medalowy. Organizacja tak dużej imprezy przez mały wiejski klub niezatrudniający żadnych pracowników wymaga szczególnego zaangażowania wszystkich społecznych działaczy klubu. Jednak bez pomocy, jak twierdzą prezes Hubert Skornia oraz honorowy prezes Janusz Gałązka, instytucji samorządowych oraz prywatnych i firmowych ofiarodawców, organizacja tej rangi imprezy byłaby raczej niemożliwa. – Dlatego w imieniu zarządu klubu pragę serdecznie wszystkim ofiarodawcom podziękować za wsparcie zarówno finansowe jak i rzeczowe – powiedział Hubert Skornia.

Pod koniec kwietnia w Solcu Kujawskim podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek – III miejsce w wadze 86 kg zdobył Sebastian Jezierzański, III miejsce w wadze 51 kg wywalczyła jego siostra Sara Jezierzańska. Również III pozycję w wadze 67 kg zajęła Agata Tatar. Poza podium na VI miejscu w wadze 63 kg uplasowała się Nikol Chluba.

W Warszawie na majowych Akademickich Mistrzostwach Polski – III miejsce w wadze 51 kg zdobyła Sara Jezierzańska. Tą samą pozycję w wadze 63 kg wywalczyła Nikol Chluba. W czerwcu w Tychach podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodzików – V miejsce w wadze 53 kg zajął Dawid Pater.

Pod koniec czerwca w Brzegu Dolnym na Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – I miejsce w wadze 46 kg zdobył Patryk Gołuchowski, a II miejsce w wadze 58 kg wywalczył Patryk Ołenczyn. – Zdobycie dwóch medali w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży przez młodych zapaśników Dębu, świadczy niewątpliwie o solidnej pracy szkoleniowej klubu. Start w tej najważniejszej imprezie dla każdego młodego sportowca jest szczególnym marzeniem, a zdobycie medalu jest doskonałą przepustką do startów w turniejach międzynarodowych.

Miłą niespodziankę sprawił sobie działaczom Patryk Gołuchowski zajmując zdecydowanie pierwsze miejsce w kat. 46 kg, pokonując w finałowej walce reprezentanta z Dolnego Śląska. Natomiast zajęcie drugiego miejsca przez Patryka Ołenczyna spowodowane było jego startem w wyższej kat. wagowej. Ponieważ P. Ołenczyn powołany został przez PZZ w skład reprezentacji Polski do udziału w Mistrzostwach Świata Kadetów, które w połowie lipca odbędą się w Sninie (Słowacja) w kat. 54 kg, duszenie wagi w tak krótkim odstępie czasu byłoby niezasadne i szkodliwe dla tego młodego uzdolnionego sportowca – skomentował prezes Skornia. Również pod koniec czerwca w Dortmundzie na Grand Prix Niemiec – VII miejsce w wadze 86 kg zdobył Sebastian Jezierzański.