Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Filmowy Klub Seniora w „Bałtyku”

01.07.2014 00:00 red

Do korzystania z propozycji Filmowego Klubu Seniora zachęcał emerytów i rencistów kierownik Kina „Bałtyk” Krystian Haas. Podczas ostatniego przed wakacjami zebrania członków koła Centrum Racibórz przedstawił możliwość udziału w organizowanych, wzorem innych miast, seansach filmowych dla starszych mieszkańców Raciborza.

– Podobnie, jak w Klubie Konesera, który cieszy się już bardzo dużym zainteresowaniem, w Kinie „Bałtyk”, chcielibyśmy pokazywać państwu w Filmowym Klubie Seniora repertuar ambitny, a więc filmy możliwie jak najnowsze, jednocześnie o pogodnej wręcz komediowej tematyce. Zależy nam abyście państwo wychodząc z kina poczuli się lepiej, a nie gorzej – przekonywał Krystian Haas.

Kierownik zapewniał jednak, że jest otwarty na oczekiwania seniorów, dlatego w repertuarze kina mogą znaleźć się również filmy poważne, a nawet dramaty.

Do udziału w FKS zachęca też cena biletów, za obejrzenie filmu w „Bałtyku” emeryci i renciści płacą tylko pięć złotych.

W perspektywie mogą być organizowane nawet dwie projekcje, na razie jednak – ze względu na niską frekwencję podczas kilku pierwszych seansów – filmy w ramach FKS wyświetlane będą raz w miesiącu. Korzystając z doświadczeń katowickiego Kina „Rialto”, gdzie bilety wyprzedawane są z dwumiesięcznym wyprzedzeniem, filmy w raciborskim kinie wyświetlane będą zawsze w niedzielę o godz. 15.00.

Już 20 lipca, kierownik Krystian Haas zaprosił seniorów na film „Diana”, który powstał na kanwie historii życia angielskiej księżnej – „królowej ludzkich serc”.

(ewa)

  • Numer: 26 (1155)
  • Data wydania: 01.07.14
Czytaj e-gazetę