Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Zwiedziliśmy miejsca święte

01.07.2014 00:00 QLA

Pielgrzymkę do Niepokalanowa i Lichenia zorganizowało Koło Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Brzeziu. Z możliwości wyjazdu chętnie skorzystali również seniorzy nie zrzeszeni w naszej organizacji.

W Niepokalanowie obejrzeliśmy Panoramę Tysiąclecia, Misterium Męki Pańskiej oraz starą kaplicę św. Maksymiliana, która dla każdego mieszkańca tej miejscowości oraz pielgrzyma jest najdroższym miejscem. Pobyt w Niepokalanowie zakończyliśmy mszą św. w pięknej bazylice mniejszej, która to w 2004 r. otrzymała tytuł ogólnopolskiego sanktuarium. Następnie skierowaliśmy się do oddalonego o 2 km od Sanktuarium w Licheniu – Lasku Grąblińskiego, gdzie rozpoczęły się objawienia Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej i cała wspaniała jej historia.

Drugiego dnia z przewodniczką rozpoczęliśmy zwiedzanie licheńskiego wzgórza od Kościoła św. Doroty, w którym to przez prawie półtora wieku znajdował się cudowny obraz. Nie byłoby pielgrzymki bez mszy św., którą ksiądz prowadzący nabożeństwo przywitał naszą pielgrzymkę. Przed obrazem Matki Bożej Licheńskiej w skupieniu modliliśmy się we własnych intencjach.

W drodze powrotnej do Raciborza przystanęliśmy jeszcze w Skalmierzycach, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej. Mimo, iż pogoda nas nie rozpieszczała, uczestnikom pielgrzymki dopisywało zdrowie i humor, za co organizatorzy pięknie dziękują i zapraszają na następną wycieczkę.

Aniela Cuber

  • Numer: 26 (1155)
  • Data wydania: 01.07.14
Czytaj e-gazetę