Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Agronowiny: Trzech najlepszych rolników Raciborszczyzny

01.07.2014 00:00 QLA

W lipcu wizytowane będą gospodarstwa trzech rolników, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu ,,Najlepszy Rolnik ziemi raciborskiej 2014 roku”.

Rozstrzygnięcie pierwszego etapu odbyło się 12 kwietnia w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich, gdzie uczestnicy otrzymali do rozwiązania pisemny test zawierający pytania z zakresu m.in. uprawy roślin, hodowli zwierząt, mechanizacji w rolnictwie, zasad ochrony środowiska w gospodarstwach rolnych, ekonomiki rolnictwa oraz bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie.

Spośród 13 zgłoszonych do udziału w konkursie rolników, do rozwiązywania testu przystąpiło dziewięć osób. W rezultacie do następnego etapu zakwalifikowali się: Michał Stroka z Raciborza, Dawid Stroka również z Racibórz oraz Bernard Cycoń z Zawady Książęcej. Finał oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie na Dożynkach Powiatowych w Bieńkowicach.

Konkurs „Najlepszy Rolnik ziemi raciborskiej 2014 roku” organizuje Powiat Raciborski we współpracy z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, Państwową Inspekcją Pracy, Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Izbą Rolniczą, gminami powiatu oraz innymi instytucjami i organizacjami okołorolniczymi.

(ewa)

  • Numer: 26 (1155)
  • Data wydania: 01.07.14
Czytaj e-gazetę