Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Prymusi w Rudniku

01.07.2014 00:00 QLA

RUDNIK. 25 czerwca wójt gminy Rudnik Alojzy Pieruszka wręczył nagrody dla najlepszych uczniów w gminie. Laury zostały przyznane w dwóch kategoriach: za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych w roku 2013/2014.

Dla wyróżnionych średnia ocen na świadectwie musi wynosić minimum 4,85. Wszystkie egzaminy i sprawdziany muszą dać wynik przynajmniej 75% – wtedy kandydatura ucznia jest brana pod uwagę, jeśli chodzi o przyznanie nagrody za wyniki w nauce, egzaminach i sprawdzianach.

W pierwszej kategorii wyróżnienia trafiły do czwórki uczniów szkół podstawowych i 8 gimnazjalistów. – Mamy swoją złotą dwunastkę, w ubiegłym roku była to skromna ósemeczka.  Cieszę się, że mamy coraz więcej prymusów – mówił dumny wójt.

W drugiej kategorii wyróżnienia powędrowały do szesnastu osób. – Oprócz dyplomów i gratulacji mamy dla wszystkich zawsze aktywne i aktualne bony Narodowego Banku Polskiego – żartował pełniący pieczę nad przebiegiem całej uroczystości Jan Deńca. Laureaci odebrali sumy w kwocie od 50 do 300 zł.

Wśród najlepszych znalazł się m.in. Jakub Nowak. – Bardzo się cieszę – mówił rozpromieniony uczeń ZSO w Rudniku – laureat Wojewódzkiego Konkursu z Geografii i finalista Wojewódzkiego Konkursu z Historii. Jaki jest jego sposób na sukcesy naukowe? – Od bajtla lubiłem czytać – mówi ze śmiechem. Interesuję się wieloma rzeczami, wszystko mnie ciekawi i lubię się dowiadywać – mówi o swoim prostym przepisie na sukces.

Sandra Pluta z ZSO w Grzegorzowicach z wypiekami na policzkach przyjmowała nagrodę. – Jestem dzisiaj bardzo zadowolona – przyznała. Sandra odebrała nagrodę za Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej, w którym została laureatką. – Czytałam Pismo Święte, pani katechetka dużo mi pomogła i tak wygrałam – opowiedziała.

Oprac.(woj)


Lista laureatów nagród wójta gminy Rudnik

Wyniki w nauce:

  • Szkoły podstawowe: Alicja Przybyła, Wiktoria Holeczek, Martina Herud, Małgorzata Jegliczka
  • Gimnazja: Jakub Nowak, Katarzyna Romanowska, Nikol Swandulla, Monika Kałuża, Mateusz Fiołka, Katarzyna Bzura, Katarzyna Donat
  • Konkursy i olimpiady: Rafał Kobza, Kevin Gawlik, Anna Zuber, Szymon Konieczny, Wiktoria Plura, Dawid Bedrunka, Ewelina Morawin, Oliwia Maleika, Sandra Pluta, Kamila Piwek, Julia Bedrunka, Oliwia Filipczyk, Jakub Nowak, Paulina Puls, Wojciech Fiołka, Dawid Krybus, Paweł Plottek.

  • Numer: 26 (1155)
  • Data wydania: 01.07.14
Czytaj e-gazetę