środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Mocni jak dąb

25.02.2014 00:00 red

ZAPASY – Podsumowanie roku

Zawodnicy i zawodniczki sekcji zapaśniczej Dębu swoimi osiągnięciami w 2013 roku godnie uczcili jubileusz 60-lecia istnienia klubu przynosząc wiele satysfakcji działaczom, trenerom i wszystkim osobom, tym samym instytucjom wspomagającym ten wiejski długoletni klub. Wyniki uzyskane przez zawodników na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, w tym w mistrzostwach Europy i świata, przysparzają wiele satysfakcji nie tylko klubowi, ale również gminie Rudnik, miastu i powiatowi raciborskiemu oraz całej Ziemi Raciborskiej.

Na wyróżnienie zasługują niżej wymienieni zawodnicy

Wśród dziewczyn:

Sara Jezierzańska (ur. 1992 r.)
III miejsce Puchar Polski Seniorek – Międzyzdroje, 25 – 26.01.2013 r.
V miejsce Mistrzostwa Polski Seniorek – Środa Wielkopolska, 11 – 12.05.2013 r.
Akademicka Wice Mistrzyni Polski – Warszawa, 7 – 8.06.2013 r.
III miejsce Igrzyska Frankofonii – Francja – Nicea, 6 – 15.09.2013 r.
III miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Zamość, 5 – 6.10.2013 r.
Członkini Kadry Narodowej Seniorek

Paula Kozłow (ur. 1994 r.)
Mistrzyni Polski Juniorek – Koronowo, 19 – 20.04.2013 r.
III miejsce Mistrzostwa Polski Seniorek – Środa Wielkopolska, 11 – 12.05.2013 r.
M/n Mistrzostwa Polski – Brzeźnica – Rudnik, 1 – 2.03.2013 r.
V miejsce Mistrzostwa Europy Juniorek – Macedonia, 1 – 7.07.2013 r.
XII miejsce Mistrzostwa Świata Juniorek – Bułgaria, 9 – 11.08.2013 r.
Członkini Kadry Narodowej Juniorek

Agnieszka Król (ur. 1994 r.)
Mistrzyni Polski Juniorek – Koronowo, 19 – 20.04.2013 r.
III miejsce M/n Turniej w Rumunii – 24 – 26.05.2013 r.
III miejsce – M/n Turniej w Hiszpanii – 12 – 14.07.2013  r.
XIII miejsce Mistrzostwa Świata Juniorek – Bułgaria, 9 – 11.08.2013 r.
Członkini Kadry Narodowej Juniorek

Agata Tatar (ur. 1995 r.)
III miejsce Puchar Polski Seniorek – Międzyzdroje, 25 – 26.01.2013 r.
V miejsce M/n Mistrzostwa Polski Juniorek – Brzeźnica – Rudnik, 1 – 2.03.2013 r.
II miejsce Mistrzostwa Polski Juniorek – Koronowo, 19 – 20.04.2013 r.
III miejsce Puchar Polski Juniorek – Stargard Szczeciński, 15 – 16.11.2013 r.
Członkini Kadry Narodowej Juniorek

Nikol Chluba (ur. 1993 r.)
III miejsce Puchar Polski Seniorek – Międzyzdroje, 25 – 26.01.2013 r.
V miejsce M/n Mistrzostwa Polski Juniorek – Koronowo, 19 – 20.04.2013 r.
III miejsce Akademickie Mistrzostwa Polski – Warszawa, 7 – 8.06.2013 r.
III miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Zamość, 5 – 6.10.2013 r.
Członkini Kadry Narodowej Seniorek

Wśród chłopców:

Sebastian Jezierzański (ur. 1991 r.)
I miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Białogard, 4 – 5.10.2013 r.
II miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów – Poznań, 3 – 4.05.2013 r.
I miejsce Igrzyska Frankofonii– Francja – Nicea, 6 – 15.09.2013 r.
II miejsce Puchar Polski Seniorów – Białogard, 22 – 23.02.2013 r.
Członek Kadry Narodowej Seniorów

Paweł Drzeżdzon (ur. 1992 r.)
III miejsce Puchar Polski Seniorów – Białogard, 22 – 23.02.2013 r.
II miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów – Poznań, 3 – 4.05.2013 r.
II miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Białogard, 4 – 5.10.2013 r.
Członek Kadry Narodowej Seniorów

Mateusz Kampik (ur. 1996 r.)
Mistrz Polski Juniorów Młodszych (OOM) – Zgierz, 12 – 14.07.2013 r.
I miejsce Puchar Polski Kadetów – Brzeg Dolny, 15 – 17.03.2013 r.
I miejsce M/n Mistrzostwa Polski Kadetów – Świdwin, 26 – 27.04.2013 r.
I miejsce M/n Turniej Juniorów – Niemcy, 3 – 5.05.2013 r.
VIII miejsce Mistrzostwa Europy Kadetów – Czarnogóra, 18 – 23.06.2013 r.
XI miejsce Mistrzostwa Świata Kadetów – Serbia, 19 – 25.08.2013 r.
Członek Kadry Narodowej Kadetów

Patryk Ołenczyn (ur. 1997 r.)
Mistrz Polski Juniorów Młodszych (OOM) – Zgierz, 12 – 14.07.2013 r.
I miejsce Puchar Polski Kadetów – Brzeg Dolny, 15 – 17.03.2013 r.
I miejsce M/n Mistrzostwa Polski Kadetów – Świdwin,  r.26 – 27.04.2013
I miejsce M/n Turniej Juniorów Młodszych – Niemcy, 3 – 4.05.2013 r.
I miejsce M/n Turniej Kadetów – Słowacja, 24 – 26.05.2013 r.
XIII miejsce Mistrzostwa Europy Kadetów (kontuzja) – Czarnogóra, 18 – 23.06.2013 r.
V miejsce Mistrzostwa Świata Kadetów – Serbia, 19 – 25.08.2013 r.
I miejsce Puchar Polski Kadetów – Kraśnik, 22 – 24.11.2013 r.
Członek Kadry Narodowej Kadetów

Patryk Gołuchowski (ur. 1998 r.)

III miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów– Świdwin, 26 – 27.04.2013  r.
V miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Zgierz, 12 – 14.07.2013 r.
III miejsce Puchar Polski Kadetów – Kraśnik, 22 – 24.11.2013 r.
Członek Kadry Narodowej Kadetów

Wśród najmłodszych na wyróżnienie zasługują:
– Michał Kampik
– Krzysztof Prasek
– Dawid Pater
– Szymon Jakubczyk
– Jonatan Knap
– Adrian Grabowski
– Aleksandra Chluba

kozz

  • Numer: 8 (1137)
  • Data wydania: 25.02.14