środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Nie tylko rolada, kluski i modro kapusta

25.02.2014 00:00 red

Stowarzyszenie LGD Morawskie Wrota rozpoczyna projekt „Smaki Pogranicza Morawskich Wrót”, polegający na rozpropagowaniu  tematyki produktów lokalnych i miejscowej tradycyjnej kuchni.

Od  27 lutego do 13 marca będzie można zagłosować na portalu www.nowiny.pl i wybrać 5 potraw z listy potraw i produktów, które nie znajdują się jeszcze w wykazie produktów tradycyjnych naszego województwa, a są charakterystyczne dla naszego regionu.

Ponadto stowarzyszenie bardzo serdecznie zaprasza do współpracy restauracje i lokale gastronomiczne z gmin Godów, Gorzyce, Krzyżanowice serwujące „nasze jodło” i  identyfikujące się z naszym regionem.

Zgłoszone restauracje mogą liczyć na szeroką promocję lokalu oraz przyjętej potrawy śląskiej w lokalnych mediach i specjalnym folderze, promującym projekt. Ponadto zorganizowana zostanie degustacja śląskiego dania, które włączone zostanie do menu. Połączona będzie z krótkim tematycznym szkoleniem. W zamian oferowane jest sfinansowanie tego przedsięwzięcia i dodatkowej reklamy.

Zgłoszenia można przesyłać do 13 marca 2014 r.

W drugim półroczu działania będą skierowane na przekazanie tradycji kulinarnych młodszemu pokoleniu na zajęciach kulinarnych oraz wpisanie wybranych  produktów tradycyjnych na listę wojewódzką. Stowarzyszenie też chętne jest do nawiązania współpracy z lokalnymi wytwórcami  tradycyjnych wędlin lub innych produktów.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.morawskie-wrota.pl

  • Numer: 8 (1137)
  • Data wydania: 25.02.14