Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Wieści gminne

25.02.2014 00:00 red

Powiat

Pożegnaj niedźwiedzia na imprezie

sławików. 1 marca przez Lasaki, Ligotę Książęca i Sławików przejdzie kolorowa grupa przebierańców z niedźwiedziem na czele. To znak ostatkowego zwyczaju, który zakończy się w świetlicy w Ligocie. Tam o godz. 18.30 wystąpią dzieci, a o godz. 20.00 rozpocznie się zabawa i tańce dla starszych. O północy nastąpi zgładzenie bera. Organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w zabawie. Każdy przebieraniec może liczyć na wolny wstęp. Na miejscu dobrze zaopatrzony bufet.

Procesja przebierańców

samborowice. Również w Samborowicach 1 marca przez wioskę przejdzie procesja przebierańców z niedźwiedziem ostatkowym na czele. Pochód wyruszy o godz. 13.00 spod posesji nr 77 przy ul. Długiej. Wieczorem od godz. 19.00 bal przebierańców w szkolnej sali. Cała wioska zaprasza, ubaw gwarantowany.

Gmina przejmuje tereny ANR

Ponięcice, Brzeźnica. Rada gminy Rudnik zdecydowała o nieodpłatnym przyjęciu od Agencji Nieruchomości Rolnych nieruchomości w Ponięcicach (około 150 m kw. przy sklepie). Samorząd planuje podobną transakcję tylko w Brzeźnicy, gdzie na terenie ANR planuje budowę oczyszczalni ścieków.

  • Numer: 8 (1137)
  • Data wydania: 25.02.14