środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Abstrakcyjne pory roku

25.02.2014 00:00 red

Zima, wiosna, lato, jesień i zima – w tym układzie rozwieszono prace kuźniańskich malarek, które 20 lutego prezentowały swoje prace na wernisażu.

Kuźnia Raciborska.Wydarzenie zorganizowało w budynku MOKSiR-u miejskie koło Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej. W ich imieniu Marcin Gałuszka-Biernacki otworzył wernisaż. Jednak motorem całego zajścia była Janina Chrapacz-Koloska, która przewodzi grupie malarek lub dziewczyn jak zwykła określać swoje kompanki. – Cieszę się, że jest was tu dziś tylu – zwróciła się do publiczności. – Dzięki temu dajecie nam motywację do dalszej pracy – powiedziała.

Zaprezentowane obrazy nawiązują do tytułu całego wernisażu „Cztery pory roku”. Zostały namalowane w duchu abstrakcji, choć wszystkie nawiązują do przyrody, to w zupełnie inny sposób niż obrazy realistyczne. – To uczucia, momenty, przeżywania przeniesione za pomocą farb, plam i linii na płótno. Najważniejsze są jednak kolory i kształty. Każdy powinien w nich dostrzec coś osobistego, innego nawet niż miał na myśli autor – wprowadziła w klimat Janina Chrapacz-Koloska.

Przy lampce szampana artystki usłyszały wiele gratulacji i słów mobilizujących do dalszej pracy. Wystawa ich prac w kuźniańskim domu kultury potrwa do 28 lutego.

(woj)

  • Numer: 8 (1137)
  • Data wydania: 25.02.14