Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Miss elewacji

25.02.2014 00:00 red

Prezydent Lenk chce by mieszkańcy wzięli odpowiedzialność za wygląd Raciborza. Mogą to zrobić poprzez udział w miejskim przedsięwzięciu, które urząd organizuje od 2008 roku. Najaktywniejsi mogą liczyć na zapłatę, i to niemałą, za swój trud. Podstawowym warunkiem jest zgłoszenie do konkursu na najładniejszą elewację.

Konkurs propaguje estetyczny wygląd budynków położonych na terenie Raciborza oraz kształtowanie postawy współodpowiedzialności mieszkańców za estetykę i wizerunek miasta. Do konkursu mogą być zgłaszane budynki, w których prace, polegające na przebudowie, remoncie lub termomodernizacji obejmujące w swym zakresie elewacje budynku, zostały zakończone w 2013 roku lub skończą się do 8 kwietnia 2014 roku. Po tym terminie można spodziewać się rozstrzygnięcia zabawy. Przewidziano nagrody pieniężne. W latach ubiegłych najcenniejsza z nagród opiewała na kwotę 60 tys. zł.

Zgłoszenia do konkursu należy składać w terminie do 31 marca 2014 r. w siedzibie Urzędu Miasta Racibórz ul. Stefana Batorego 6, w Biurze Obsługi Interesanta lub w wydziale inwestycji i urbanistyki – pok. 208.

Kwestionariusz zgłoszeniowy oraz wzory oświadczeń dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Racibórz pod adresem:  www.bipraciborz.pl, w BOI oraz w wydziale inwestycji i urbanistyki – pok. 208 Urzędu.

oprac. m

  • Numer: 8 (1137)
  • Data wydania: 25.02.14