Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Cennik pływalni ujrzał światło dzienne

25.02.2014 00:00 red

Najtaniej popływają seniorzy, za „piątaka”

Pierwsi poznali szczegóły radni miejscy. W marcu obiekt będzie wizytowała delegacja samorządu. Na razie paru członków rady zaangażowało się w poprawianie zestawienia cen.

Propozycje z OSiR są takie, że w tygodniu normalny bilet na basen w godzinach szczytu (15.00 – 20.00) będzie kosztować 10 zł za godzinę a w soboty, niedziele i święta w godzinach 14.00 – 22.00 – 14 zł. Taniej będzie można popływać rano i późnym wieczorem.

Między poniedziałkiem a piątkiem od godz. 6.00 do 15.00 będziemy płacić za bilet normalny 8 zł, tak samo od 20.00 do 22.00. W dni świąteczne do południa (6.00 – 14.00) wstęp będzie kosztować 12 zł. Bilety ulgowe (szkolny do 19 roku życia, student, emeryt i rencista) będą odpowiednio tańsze – 8 zł w tygodniu, 10 w soboty i niedziele. Grupowe – 7 zł w tygodniu, 8 w soboty i niedziele. Taniej też będą mogły wejść osoby objęte programami Senior 60+ i Rodzina +, za 5 zł w dni powszednie i 7 w dni świąteczne. Na obniżkę cen mogą liczyć kupujący karnety, gdzie najdroższy – za 400 zł da im bonusowe 100 zł (czyli rabat 20%) do wykorzystania. Za najtańszy karnet będzie trzeba zapłacić 42,50 zł (15% rabatu).

Pobyt w strefie SPA (m.in. jacuzzi, sauna, leżanki) będzie liczony impulsami za każdą spędzoną tam minutę. Ceny kształtują się od 9 groszy (dla posiadaczy kart Senior 60+ i Rodzina+) do 24 groszy w niedzielę, w godz. 15.00 – 20.00

Cennik omawiali radni miejscy na posiedzeniach komisji oświaty i gospodarki. Gościli tam dyrektor OSiR Jerzy Kwaśny i jego zastępca Krzysztof Borkowski, który będzie odpowiedzialny za funkcjonowanie obiektu. Radny Dawid Wacławczyk wyliczył na szybko, że weekendowe ceny korzystania z basenu i SPA będą wyższe niż w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Szef komisji budżetu Franciszek Mandrysz zauważył, że w H2Ostróg więcej zapłacą osoby niepełnosprawne z opiekunem. Cennik może być modyfikowany, dużo zależy od frekwencji na pływalni.

Magistrat przygotowuje się do promocji H2Ostróg. Zaprosi wszystkich na majówkę z basenem. By opanować tłumy chętnych urząd wprowadzi godziny wizyt, od kwietnia ruszy rejestracja gości. W długi majowy weekend, od 1 do 3, będzie można skorzystać z nowego basenu na Zamkowej. Wtedy zaplanowano jego oficjalne otwarcie (i pewnie pierwszą kąpiel z udziałem prezydenta miasta). Początkowo wizyta mieszkańców miała być darmowa, ale mówi się o symbolicznej kwocie, prawdopodobnie 1 zł, z uwagi na przepisy podatkowe.

Urzędnicy spodziewają się dużego zainteresowania, w związku z czym planują ograniczenia wstępu. Trzeba będzie się wpierw zarejestrować na konkretną godzinę, bo po każdej wizycie będzie się odbywać sprzątanie pod zwiedzających. Urzędnicy jeszcze nie precyzują jak będzie się odbywała rejestracja: telefonicznie, osobiście czy przez stronę internetową aquaparku. Jednorazowo aquapark pomieści 250 osób. Miasto liczy na 600 klientów dziennie przy normalnym cenniku (10 zł za godzinę, w weekend od 12 do 14 zł). Władze nie kryją, że klienci mogą być głównie spoza Raciborza. W Żorach, który jest ostatnio częstym odniesieniem dla raciborskiej pływalni, nawet 60% korzystających to goście spoza miasta.

ma.w

  • Numer: 8 (1137)
  • Data wydania: 25.02.14